Hatice şimşek Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

admin

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Şimşek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada ; “ Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.

hatice şimşek kpk-mhp

Milliyetçi Hareket Partisi olarak kadın haklarının dokunulmazlığına önem veriyoruz. Bu maksatla kadınlarımızın dokunulmaz, devredilmez ve vazgeçilmez temel insan hak ve özgürlükleri olduğu bu hakların diğer insanlarla eşit ölçüde kullanımına inanmaktayız.

Bu düşünce doğrultusunda Milliyetçi Hareket Partisi olarak kadınlara karşı kullanılan her türlü fiili ve hukuki ayrımcılığa son verilmesi için gayret göstermekteyiz.

Milliyetçi Hareket Partisi kadınların kalkınma sürecinde iş hayatında ve karar alma mekanizmalarında daha fazla rol almasını istemektedir ve mutlak suretle de kadınlarımızın temel eğitimlerini tamamlayarak eğitim seviyelerinin yükselmesi gerektiğini arzulamaktadır

hatice şimşek 1

Günümüzde kadınlarımız ihtiyaç halinde daha fazla çağdaş ve sosyal hizmet alabilmeleri gerekmektedir. Ayrıca girişimci kadınlarımız desteklenmeli ve daha fazla kadın iş gücüne ve üretimine katılabilmelidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı olarak, kadınlarımızın; İş yerlerinde maruz kaldığı ayrımcı hukuka, yoksulluğa, işsizliğe şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuz gibi kadınların vitrin malzemesi olarak kullanıldığı cinsiyet ayrımcı medyaya da karşıyız.

Milliyetçi Hareket Partisi küresel ekonominin kadınlar üzerinde yarattığı ekonomik, sosyal ve siyasal kuşatılmışlığı kırıp onun siyasal ve toplumsal yaşamdaki konumunu yükseltmeye kararlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle daha güzel gelecek ve yarınlar için Dünya Kadınlar Gününü Kutluyoruz.” Dedi

 

 

 158 total views,  2 views today

Next Post

8 MART ÖNEMLİ BİR GÜN

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak çok önemli bir gün. Kadınlarımızın hakları için ilk adımın atıldığı kadınların canları pahasına greve gittikleri insanca yaşam istedikleri bir gündür. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tarihçesi şöyle: 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde zor koşullarda çalışan emeğinin hakkını alamayan 400 bin kadın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp