Hava Yolları Şirketlerinin Selimiye İlgisi

admin

AW000179

 

Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri, aylık olarak çıkardıkları dergilerde, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Selimiye Cami’ne yer verdi. Türk Hava Yolları bünyesindeki Skylife Dergisi, Mart ayında yayınlanan sayısında Selimiye Cami’den, “UNESCO’nun Doğal ve Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Selimiye Camii ve Külliyesi, Osmanlı mimarisinin en gözde yapıtlarından biri” diye bahsetti.

Türk Hava Yolları bünyesinde çıkan Skylife Dergisi ve Sun Express Hava Yolları bünyesinde çıkan Sun Times, Mart ayı sayılarında Mimar Sinan’ın ‘Ustalık eserim’ dediği Selimiye Cami’ne yer verdi. Okurlarına Türkçe İngilizce olarak seslenen Skylife, Selimiye Cami’nin Osmanlı mimarisinin en gözde yapıtlarından biri olduğu vurgusunu yaparken okurlarına Türkçe ve Almanca olarak seslenen Sun Times ise ‘5 UNESCO Rotası’ yazı dizisinde Selimiye Cami’den bahsetti.

Skylife Dergisi’nde, Selimiye Cami’ni ziyaret edecek olanlar için birtakım ipuçları da verilirken; Edirne Müzesi’nin, Şehzade Selim’e ait türbenin, çini panolarının mutlaka görülmesi gerektiği vurgulandı.

 179 total views,  2 views today

Next Post

AGD Cuma Sohbetleri devam ediyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin her hafta düzenlemiş olduğu ‘Cuma Sohbetleri’nin geçen haftaki konuğu, uzun yıllar Almanya’da bulunmuş ve 1970’li yılların başlarında Avrupa Milli Görüş Teşkilatlarını kuranlardan biri olan Hasan Damar idi. Dernek Konferans Salonunda yapılan sohbete çok sayıda dinleyici katıldı. Sohbetine ‘Dünyevileşme’ konusu ile başlayan Hasan Damar, “Peygamberimiz (sav) bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp