Havsa Belediye Başkanı TEKİN “En Önemli Sorunumuz Altyapı”

admin

Belediyesinin sorunları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Oğuz Tekin, ilçelerinin en önemli sorununun alt yapı olduğunu, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini söyledi. Tekin”  Belediye olarak, mahalli seçimlere kadar yapacağımız programlarınız arasında,  bugüne kadar gündeme getirilmeyen altyapı programımız bulunuyor.

Şehrimizde her nedense altyapı hizmetlerine ağırlık verilmemiş yapılanlar da bölge bölge yapılmış. Bu hizmetler” kara düzenle” Projesiz olarak yapılmış. Kanalizasyon sistemimiz var.  Bu yönde çalışmamız mevcut. İki yıl önce projelendirme çalışmalarına başladık.

Yağmur suyu toplama, kanalizasyon, drenaj ve arıtma ile derenin deşarj konularını değerlendirdik. Bu sorunumuz son aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde İller Bankasının aracılığı ile ihalemizi yapıp ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz.

Bunun dışında bir de pazaryeri sorunumuz bulunmaktadır.

Sebze pazarımızın üzerinin kapatılması konusunda bir proje çalışmamız var.

Yaklaşık 1,5 Trilyon maliyeti bulunan bir proje çalışması yaptık. Bunun da İller Bankası kanalı ile hayata geçirmek istiyoruz.

Bu arada kanalizasyonumuzun keşif bedeli 20 Trilyon lirayı buluyor. 105 KM kanalizasyon,56 KM yağmur suyu toplama kanılımız bulunmaktadır.

Hayvan Pazarı Yapımında Desteğe İhtiyacımız Var

Bir de bizim pazarımız olmanın dışında, bölgenin pazarı durumuna gelen bir hayvan pazarımız bulunuyor. Orasını da rahat pazarlık yapabilecek duruma getirmek istiyoruz. Bunun için sosyal tesislerin yeniden elden geçirilmesi ve pazaryerinin drenaj sistemi bağlanarak üstünün kapatılması gerekiyor.

Bu bizi aşan bir maliyet getiriyor. Bu konu ile ilgili kalkınma ajansına bir proje yapacağız. Pazaryerimizin onarılması konusunda en büyük yardımı Valimiz Hasan Duruer’den bekliyoruz.

İlçemizin bir diğer meselesi olan şehir merkezinde bulunan elektrik hatlarını yeraltına aldık ve böylece ağaçların elektrik hatlarından zarar görmesini önledik.
DSC_0386

Refüj çalışmalarımızda hava koşulları nedeniyle aksama oldu. Kazılan alanları parke taşla kapatıyoruz.   Kanalizasyon çalışmaları nedeniyle böyle yapmak zorundayız.

Altyapı sorunlarının çözümü siyasilere artı puan getirmese de biz halkımıza hizmeti esas alıyoruz. İnsanlarımızın çamurdan kurtulması bizim için daha önemli.

Havsa Belediyesi olarak bizden büyük ilçelerin dahi yapamayacakları kültürel etkinlikleri yapıyoruz. Bale, halk oyunları kursumuz mevcut. Halk oyunlarında 5 yöremiz bulunmaktadır. Diksiyon, fotoğrafçılık kurslarımızın yanında kadınlarımızın sorunları ile ilgili seminerler düzenliyoruz.  Hayvancılıkla ilgili paneller yapıyoruz. Her ay aksatılmadan bir tiyatro etkinliğimiz oluyor “ dedi.

 224 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Mezunlar Derneği’nden "Kariyer Günleri"

Öğrencilerin farklı iş alanları hakkında kapsamlı bilgi edinmelerini sağlamak ve yönelecekleri iş alanını seçerken doğru karar vermelerine yardımcı olmak amacıyla Özel Edirne Beykent Fen ve Anadolu Lisesi’nden mezun olan ve hala bir üniversitede öğrenimine devam eden ya da iş hayatına atılmış olan öğrenciler tarafından “Kariyer Günleri” adı altında seminer düzenlenmiştir. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp