Havsa Belediyesi’nin altyapı hizmeti devam ediyor

admin

Bazı kişiler Havsa’daki yol çalışmalarını kendine maletmek istiyor.  Bu yolun tozunu çamurunu biz çektik, asfaltlama hizmeti sizin mi olacak.

2013 yılı Eylül ayında başlanan altyapı çalışmalarında bozulan yollarımızda asfaltlama çalışmaları büyük bir hızla başladı.

İlçemiz Uzunköprü caddesinde başlatılan çalışmalar 15 Haziran 2015 Pazartesi günü Kırklareli Caddesi ile devam ediyor. Ağustos 2013 tarihinde ihalesi yapılarak ihaleyi kazanan Tuna Mühendislik Man. Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapımına başlanan altyapı çalışmalarında sona gelinmesiyle ilçemizde uzun zamandır konuşulan ve beklenen asfaltlama çalışmaları başladı.

Havsa Belediyesi'nin altyapı hizmeti devam ediyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

05 Haziran tarihinde yayınlanan haberimizle okuyucularımıza asfaltlama çalışmalarının 15 Haziran’da başlayacağı müjdesi veren İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin gazetemize yaptığı açıklamada, “ Yerel Yönetimler anlamında Cumhuriyet tarihinin en büyük altyapı çalışmasını gerçekleştirmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu proje bugün bizim için yarında çocuklarımız ve torunlarımız için önem arz ediyor. İlçemiz 30 bin kişiye hizmet edecek bir arıtma tesisine sahip oldu. Bu projeyi hayata geçirmemiş olsaydık gelecek nesillere ihanet etmiş olurduk. Gazetemiz aracılığı ile halkımıza 15 Haziran’da asfaltlama çalışmalarına başlayacağımızın müjdesini vermiştik. Bugünde Uzunköprü caddesinden sonra Kırklareli Caddesinde çalışmalarımız başladı. Tabi ki bu çalışmalar olurken ilçemiz yolları vatandaşlarımız için sıkıntılı oldu.

Ancak altyapı çalışmalarında sona geldiğimiz gibi Havsa Belediyesi olarak yol çalışmalarımıza başladık. Fatih caddesi asfaltlama çalışmaları içinde ihale süreci başladı. Önümüzdeki süreçte Fatih caddesinin asfaltlama çalışmalarının da başladığı müjdesini Havsalılara vereceğiz. 23 Kasım Caddesinde 1,5 km’lik şehir merkezinden geçen yol karayollarına ait olup önce mevcut asfalt alınarak ardından 1,5 km’lik şehir geçişi asfaltlama çalışmalarına başlandı. Yaklaşık olarak 60,000 m2 olan Fatih Caddesi mevcut asfaltın ve parke taşların temizlenmesinin ardından asfaltlama çalışmalarına başlanacaktır. Yapımı tamamıyla Belediyemize ait olan, kendi imkân ve kaynaklarımızla gerçekleşecek olan asfaltlama çalışmalarına 15 Haziran’da başladık. Ramazan Bayramı öncesi Temmuz ayının ilk haftası bitirmeyi planlıyoruz Çalışmaların bitmesiyle yaklaşık 1 yıldan bu yana istemeyerek ilçe halkımıza verdiğimiz sıkıntıları gidermiş olacağız. Aslında baktığımızda kıt bütçe ve sınırlı imkânlarla ve mevcut elemanlarla ilçemiz için, gelecek nesiller için büyük bir çalışma gerçekleştirdik.

Havsa Belediyesi'nin altyapı hizmeti devam ediyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

BAZI KİŞİLER ÇALIŞMALARI KENDİNE MALEDİYOR

Biz bu çalışmaları yaparken bazı kesimlerin çalışmalarımızı küçümseyerek kendilerine maletme çalışmalarını da hayretle izliyorum. AKP Edirne Milletvekili Şemsettin Emir geçtiğimiz Cumartesi günü ilçemize gelerek yollarda boy boy resim çektirip asfaltlama çalışmaları ile kendisinin ilgilendiğini ve kendisinin yaptırdığı beyanatını sosyal medyada paylaşmış.Ben Vekilimiz bir destek verse ilçemiz için çalışmalar yapsa herkesten önce ben yanında olur ve yaptığı hizmetleri vatandaşımıza aktarırım. Bu yolun yapımı bu kadar kolay ve hükümet iradesindeydi neden sürekli olumsuz olan kısmını bana ve Belediyemize yıktınız?

TOZ ÇAMUR BİZİM ASFALT SİZİN Mİ OLACAK 

Neden sürekli Belediye yolları yapmıyor konuşmalarına çanak tuttunuz? Havsamızın tozu çamuru bizim, asfaltı mı sizin oldu? Gerek şehir içi gerek karayoluna ait olan bölüm vatandaşımızın ödediği vergilerle gerçekleşti. Ben gerek gazetelerde gerekse halkımızla yaptığımız sohbetlerde  çalışmaları ihalenin başlangıç tarihi olan Ağustos 2013 tarihinden itibaren gelişmeleriyle, sıkıntılarıyla vatandaşımıza aktarırken asfaltlama çalışmaları başladığı noktada “ben dedim, ben yaptım” söylemi siyasete, emeğe saygıya sığmaz. Yine bugün buradan sesleniyorum keşke vekilimiz Fatih Caddesinin asfaltlama çalışmalarıyla ilgilense, ilçemize hizmet getirse işte o zaman sosyal medyadan, gazetelerden yaptığı açıklamaları bende desteklerim. Biz Havsa Belediyesi olarak vatandaşımıza kendimizi olduğumuz gibi, imkânlarımızı olduğu gibi, bu imkânlarla yapılabilecek işleri olduğu gibi aktarıyoruz.7 Haziran’da yapılan seçimler her ne kadar genel seçim de olsa vatandaşımızın, Havsalı hemşerilerimizin yaklaşık 1 yıl gibi bir süredir istemeden verdiğimiz rahatsızlığı, sıkıntıyı anladıklarını seçim sonuçlarında gördüm. Bu aşamaya gelene kadar tekrar çevremize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler tüm halkımıza anlayış ve sağduyuları için teşekkür ederim.”dedi.

Havsa Belediyesi'nin altyapı hizmeti devam ediyor (2)

 128 total views,  2 views today

Next Post

Yerel Basın Birliği Vali Şahin’i ziyaret etti

Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Yerel Basın Birliği Başkanı Nezir Karayün, Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir ve beraberindeki heyet Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret etti.               Ziyaret sırasında Yerel Basın Birliği üyeleriyle sohbet eden Vali Dursun Ali Şahin, Edirne’nin gezilip görülecek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp