Havsa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Havsa ilçesinde coşkuyla kutlandı. Etkinliklere, Kaymakam V.Mustafa Çakır, Jan Böl. Kom. Kd. Üst. Tek Mahir Aşık, Belediye Başkanı Oğuz Tekin, İl genel ve belediye meclis üyeleri, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri ve Orta Okul ve Lise Öğrenci grupları katıldı

100_4140

Kaymakam V.Mustafa Çakır, Jan. Böl. Kom. Kd. Üst. Tek Mahir Aşık, Belediye Başkanı Oğuz Tekin, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam V.Mustafa Çakır günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; Tarih boyunca bağımsızlığını ve hürriyetini hiçbir zaman kaybetmemiş necip milletimiz. Birinci Dünya Savaşı sonrasında da tüm imkânsızlıklara rağmen imparatorluğun küllerinden yeniden doğmayı başarmış ve modern Cumhuriyeti inşa etmiştir.Milletin bağımsızlığının ancak milletin azmi ve kararlılığı sayesinde kurtulabileceği inancı ile verilen mücadele sonucu kurulan Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün Egemenlik Kayıtsız Şartsız Millete Ait Olduğu anlayışı ile 90 yılını doldurdu.Bundan tam 10 yıl sonra kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. Yılı için milletçe çok büyük hedeflerimiz var.Bu 10 yılda demokratik hak ve hürriyetlerin tüm vatandaşlarımızın en temel hakkı olduğu ve bunlara sınırlama getirilemeyeceği anlayışı ile çeşitlilik içinde birlik sağlayıp farklılıklarımızı bir zenginlik olarak görüp demokratik Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.

Ayrıca; tüm Havsalı vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerim ile kutlarım dedi.

Havsa belediyesi davul show gösterisi ,hafta içinde yapılan etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve folklor gösterisinin ardından bayram resmi geçit töreni ile tamamlandı.

 139 total views,  2 views today

Next Post

Gençlerimize Güvenmeliyiz

Toplumda birçoğumuz gençlerin hareketlerine tavırlarına tepki gösterir “bu gençlerle işimiz ne olacak” diye tepki gösteririz. Kendi açımızdan gençlerimize değer biçeriz. Yaşı ilerlemiş olan nesillerden farklı bir ortamda dünyaya gelip yaşamlarını sürdüren gençlerimizin bu koşullardan etkilenmemeleri mümkün mü? Biz yaşta olanların dahi teknolojik gelişmelerden yeni dünya düzeninden etkilendiğimize göre, Gençlerimizin bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp