Havsa’nın Kurtuluşunun 91.yılı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Havsa İlçesinin Düşman işgalinden kurtuluşunun 91 .yılı ilçede büyük bir coşkuyla kutlandı.

havsa-kurtuluş-edirne (9)

Sabah; ilk olarak Atatürk anıtına çelenk sunuldu, Saygı duruşunda bulunulup İstiklal marşı okundu.

havsa-kurtuluş-edirne (7)

Çelenk sunma töreninin ardından Sokollu Mehmet Paşa Camii bahçesinde ve İlçe Mezarlığında bulunan Şehitlikler ziyaret edildi.

havsa-kurtuluş-edirne (8)

havsa-kurtuluşu (4)

havsa-kurtuluşu
havsa-kurtuluşu (2)

Törene Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Havsa Kaymakam Vekili Mustafa ÇAKIR, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, ilçe halkı katıldı.

havsa-kurtuluşu (5)

Kutlama etkinliklerine saat: 10:00’da ilçe meydanında devam edildi. İlk olarak Kurtuluş öncü birliklerinin kente girişi temsili olarak canlandırıldı.

havsa-kurtuluş-edirne (4)

Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Saygı duruşunda bulunulup İstiklal marşı okundu. Daha sonra Türk Ordusunu temsil eden komutana ve protokole çiçek sunuldu.

havsa-kurtuluş-edirne (1)

havsa-kurtuluşu (3)

Protokol tarafından halkın ve öğrencilerin kurtuluş günü kutlandı. Belediye Başkanı Oğuz TEKİN günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tekin; “İşgal kuvvetlerinin topraklarımızdan atılmasında fedakarca çarpışan yerel kuvvetlerin torunları olarak kurtuluş bayramımız kutlu olsun” dedi. Konuşmanın ardından; şiirler okundu, Havsa Belediyesi Halkoyunları ekibi gösteri sundu.

havsa-kurtuluş-edirne (3)

Ödül törenin ardından, Lüleburgaz’lı Küçük Hasan ve Ekibi’nin Davul ritmi gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı. Kutlama etkinlikleri Edirne Belediyesi Bandosu eşliğinde ki kortej yürüyüşünün ardından sona erdi.

havsa-kurtuluş-edirne (2)

havsa-kurtuluşu (8)

havsa-kurtuluşu (6)

havsa-kurtuluşu (7)

havsa-kurtuluş-edirne (5) 

 

 

 29 total views,  2 views today

Next Post

SEDEFÇİ EKAMEDER SERGİSİNİ AÇTI

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, EKK Kadın Meclisi ve EKAMEDER’in 2013 yılı atölye çalışmaları sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği’nin 2013 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri atölye çalışmalarından oluşan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp