Edirne karaağaç yolu üzerinde yeni bir işletme Edirne halkı ile buluşuyor. 04 Temmuz 2020 tarihinde açılacak olan Modaköy kahvaltı ve doğal ürünler satış alanı Edirnelilerle buluşacak. Bu kahvaltı salonunun diğer kahvaltı salonlarından farkı sahibinin kadın girişimci olması ve diğer kadın girişimciler ile ortak projede buluşup onlara da destek olması.


Modaköy sahibi kadın girişimci Sedef TAVUKÇU sözlerine “Hayallerimin peşinden koşmaya 4 yıl önce Edirne Erasta da bulunan Snack hum’s ile adım attım” diyerek başladı. “Fakat gün geçtikçe aslında istediğimin bu olmadığına karar verdim. Hayalim benim gibi girişimci olan kadınlarla ortak bir projede yer almaktı. Hayalimden hiç vaz geçmedim. Attığım her adım her düşüncem bu projeye yönelik oldu. Çok şükür ki 4 Temmuz itibariyle bu hayalim gerçekleşecek. Havsa Kadın kooperatifi ile çalışmalara başlayacağız. Umudum ve isteyim diğer kadın kooperatiflerini de aynı bünyede toplayıp Edirne halkına hizmet vermek ve bunun yanı sıra kadının ticaret hayatındaki gücünü de göstermektir” dedi.

“4 Temmuz’da açılıyor”
Sözlerine “Sanayide küçük bir konteyner ile başlayan hayalim şu an 7.400 metre kare alana çıkmıştır. İşletmemizde kahvaltının yanı sıra kadın kooperatiflerinde emekçi kadınlarımızın ürettiği el emeği göz nuru el işleri, ninelerimizden öğrendiğimiz tarhana, kesme satışlarımız, Türk mutfağının olmazsa olmaz lezzetlerinden gözleme çeşitleri, ananelerimizin ellerinden yediğimiz akıtma, çiğ börek Edirne halkının beğenisine sunulacaktır” diyen Sedef TAVUKÇU “Tüm Edirne halkını misafir etmekten ve Trakya geleneğini ninelerimizden öğrendiğimiz şekilde sunmaktan memnuniyet duyarız” diyerek tüm Edirne halkını 04 Temmuz 2020 tarihinde Modaköy açılışına davet etti.