“Hayat Boyu Öğrenme” şenlikleri

admin

hayat-boyu-ogrenme-senlikleri-2

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat boyu öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların Sosyo-Kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” 14-15 Ekim’de Edirne’de gerçekleştirilecektir.

hayat-boyu-ogrenme-senlikleri-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplumda öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, farkındalığı arttırmak ve öğrenmeye erişimi sağlamak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen ve halkın yoğun ilgisiyle karşılanan şenliğin Keşan Bendis AVM ve Keşan KİPA’da öğrenme şenlikleri 8-9 Ekim Keşan Halk Eğitim Merkezi olarak 7’den 77’ye tüm halkımızın katılımı ile gerçekleştirildi.

hayat-boyu-ogrenme-senlikleri-4

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu konuyla ilgili açıklama yapan Keşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Yıldız; “Milli Eğitim Bakanlığı ve Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile her zaman, her yaşta, her fırsatta öğrenme imkanları sunan Hayat Boyu Öğrenme Keşan genelinde toplam 15.000’e yakın kursiyerin hayatlarında mucizevi değişimler ve katkılar yapmaya devam ediyor. Keşan Halk Eğitim Merkezi; katılımcı ve paylaşımcı bir yapıyla bireylerin hayat boyu öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eğitim kurumudur. Kurumumuz bilim ve teknolojiyi kendisine referans alarak yenilikçi bir şekilde sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki teknik eğitim vermeyi, mesleğinde ilerlemek isteyen bireyleri desteklemeyi, toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmayı ve toplumumuzun sosyal ve kültürel birikimini gelecek kuşaklara aktarmayı hedeflemektedir. Merkezimizin uyguladığı öğrenme faaliyetlerinin yanı sıra artık Keşan’da merkezimiz vatandaşlarımızın güvenle bir araya geldikleri, birlikte çalışmalar yaparak başarıya ulaştıkları bir mekandır. Bu yapılanmasıyla merkezimiz, bireylerimizin sosyalleşmesine ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasında da katkıda bulunmaktadır. Şenlik boyunca faaliyetlerini yürüten stantlarımız müzik gösterisi, takı-tasarım, kuaför, güzellik ve saç bakımı, seramik, aile eğitimi, jimnastik ve benzeri bu şenlik kapsamında etkinliklerimiz mevcuttu. . Bu kurumumuzda düzenlenen 482 kurstan yararlanan yaklaşık 15.000 kursiyerin bilgi ve becerilerini ortaya koyacağı etkinliklerle; 2 gün boyunca Keşan Hayat Boyu Öğrenme Programları’na yönelik örnekleri halkımız yakından tanıma fırsatı buldu. ” Dedi.

hayat-boyu-ogrenme-senlikleri-3

 114 total views,  2 views today

Next Post

Öğrenciler kitaba büyük ilgi gösteriyor

Rıfat Ilgaz’ın kitaplarının yer aldığı reyonda yetkili olan oğlu Aydın Ilgaz, Edirne’de kitaba ilginin artmasından mutlu olduğunu belirterek; “Ben Edirne’deki kitap fuarının tamamına katıldım. Bu etkinlik Türkiye’de ses getirdi. Yüzden fazla yayınevi bu fuara katılmak istedi. Mekân küçük olduğu için gelemediler. Burada Türkiye’nin en modern ve en çağdaş bir kitap […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp