“Hayatları kolaylaştıracak çalışmalara destek sağlamaya devam edeceğiz”

admin

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Keşan Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin kent genelinde sürdürdüğü engelsiz yaşam çalışmalarını sıralayarak, “Biz yapılan tüm bu çalışmaları bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşen tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Düzenlenen törene Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, engelli derneklerinin temsilcileri katılım sağladı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından Keşan Belediyesi’ne, derneklere, engelli okullarına ve Keşan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelen talepler doğrultusunda belirlenen 14 vatandaş için temin edilen akülü engelli araçları engelli ailelerin evlerine teslim edildi. Teslim töreninde İlçe Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ve il yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. “Kutlama değil, farkındalık oluşturma günüdür”Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte engelli ailelerin evlerini ziyaret eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün aslında bir kutlama değil, farkındalık oluşturma günü olduğuna dikkat çekti.

“Hayatları kolaylaştıracak çalışmalara destek sağlamaya devam edeceğiz”

Keşan’daki dernekler ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na gelen taleplere binaen 14 adet akülü sandalyeyi Keşan Belediyesi aracılığıyla engelli ailelerin evlerine teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Belgin İba; “Engelli vatandaşlarımızın geleceğe umutla ve sevgiyle bakabilmeleri son derece önemli olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara destek sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Engelli bireylerin daima yanlarında olduğunu ve ellerinden geleni yapacaklarını belirten İl Başkanı Belgin İba, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü dolayısıyla engelli bireylere aileleriyle birlikte mutlu, sağlıklı bir hayat diledi.

“Keşan İyilik Sağlık Eğitim Vakfı hazırlıkları tamamlandı”

İlçede yaşayan tüm engellileri bir araya getirecek olan Keşan İyilik Sağlık Eğitim Vakfı (KİSEV)’nın hazırlık çalışmalarını tamamladıklarını ve vakfın 2021 yılında faaliyetlerine başlayabileceğini belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; “Siyaset üstü bir dernek olacak. Onlar yönetecekler. Mekanları, parkları, yaşam alanları, araçları, çalışanları olacak. Görev süremiz boyunca da onları yalnız bırakmayacak, hayatlarını kolaylaştıracak projeleri de himaye etmeye devam edeceğiz. Bu vakıf aynı zamanda istihdam da üretecek. Her kurum kuruluşta istihdam kaynaklı çalışmalar da yapacak. Birlikten rahmet olduğunu Keşan göstermeli” dedi.

 77 total views,  5 views today

Next Post

Şehir içi Ulaşımda Yeni Düzenleme

ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik yaptığı açıklamada; “Yeni gelen kısıtlamalar ve hafta sonu olacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili şehir içi Toplu ulaşımda çalışma saatlerinin değiştiğini, çalışılacak güzergah ve saatlerin de yeniden düzenlendiğini açıkladı. Giyik açıklamasında; Yeni gelen kısıtlamalar ve hafta sonu olacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili çalışma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp