Haydi gençler yarışmaya

admin

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen Gençler Arası Tiyatro İl Birinciliği Yarışması Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Salonu’nda  toplam 11 ekip katılımı ile gerçekleşti.‘’Edirne Sanat Tiyatrosu’’ ekibi Nisan ayında düzenlenecek olan Marmara bölge yarışmasında Edirne’yi temsil edecek.

Gençlerin geleneksel sanata sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenen yarışmalar; İl Birinciliği, Grup Birinciliği ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecek. Yarışmaların İl Birinciliği safhası; Ocak-Şubat aylarında, Grup Birinciliği yarışmaları; Mart ve Nisan aylarında, Türkiye Finalleri ise Mayıs ayında yapılacak.

Gençler Arası Tiyatro Yarışması’

‘Hayallerini Sahne Taşı’ sloganıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenen Gençler Arası Tiyatro yarışmasına 14-29 yaş arası gençler en az 3 en fazla 15 kişilik ekipleriyle katılabiliyor. ‘Vatan Sevgisi’ (Üretkenlik, Çalışkanlık, Fedakarlık, Bağımsızlık, Şehitlik, Dürüstlük, Vatan Savunması, Dayanışma ve Sadakat) konularında komedi ve dram dallarında düzenlenen yarışmada gençlerin yazdığı özgün senaryolar sahneye taşınacak.

 

 64 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’nin İlk Fen ve Teknoloji Lisesi Bahçeşehir Koleji’nde Açılıyor

Bahçeşehir Koleji, Türkiye’de nitelikli ve çok yönlü fen eğitim anlayışını yerleştirmek üzere ilk kampüsünü 2006 yılında İstanbul Bahçeşehir’de açtığı Fen ve Teknoloji Liselerini Türkiye genelinde yaygınlaştırmaya devam ediyor. Bu hedef doğrultusunda Edirne’nin ilk Fen ve Teknoloji Lisesi olacak Bahçeşehir Koleji Edirne Fen ve Teknoloji Lisesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılıyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp