Hayırlısıyla şu seçim bitse

admin

fikri_yalin_koseBen uzun yaşamım süresince böyle elektrikli partilerini birbirini suçlamaları ile geçen bir seçim dönemi geçirmedim.

Sanırım İlerdeki tarihlerde çocuklarımız bu günlerde yaşanan olayları duydukça “ babalarımız geçmişte böyle günler geçirmiş, ülkemizde böyle olaylar da olmuş ” diyerek bizleri utandıracaktır,  Ülkemizde seçim süresince bugün olanlardan gelecek kuşaklarımız sanırım iyi şeyler düşünmeyeceklerdir.

            Seçim döneminde siyasi parti yetkililerinden görüp duyduklarımız normal bir demokratik ülkede görülmesi hoş karşılanmayan halk arasında husumeti körükleyen görüntülerdir.

Bazı illerimizde halkın kışkırtılması veya kendisinde başka siyasi görüşleri hazmedemeyen, kendilerini güvenlik kuvvetlerinin yerine koymaları, halkın huzurunu bozucu hareketlere girişmeleri çağdaş bir ülkeye, bizim gibi asırlardır kardeş kardeşe yaşayan bir ülkeye yakışmayan görüntülerle anılacağız.

Bazılarına göre bu seçim bir kurtuluş savaşı olarak nitelendirildi. Seçim meydanında siyasi parti liderlerine yakışmayacak üslupla sokak ağzıyla konuşmalar yapıldı, halk kendilerinden yana ve karşı olarak kutuplara bölünmek istendi.

Bu tür kışkırtmalara rağmen halkımız seçim meydanlarında bu tahriklere kapılmadı, siyasilerin ayak oyunlarına gelmedi.

Doğuda birkaç ilimiz haricinde insanlarımız tepedeki siyasilere adeta yüzlerini kızartacak dersler verdi.  Yine Seçim döneminde Erzurum’da yaşananlar halkın farklı siyasi görüşte olanlara akıllarınca ceza verme girişimi seçime gölge düşürdü.

Bu ülkede yasalar hiç kimseye ayrıcalık tanımaz, Öyle olduğunu sananlar bir gün bunun zararını görürler. Böyle bir beklentide olanlar yurdun nerede olursa olsun demokrasiden, hak ve özgürlüklerden yana olan insanlarımızca hoş karşılanmaz.

Aslında bazı bölge insanlarının Edirne gibi illerden alacakları çok dersler olmalı.

Seçim süresince kentimizde hiç bir tatsızlık, siyasi partilerin çalışmalarını engelleyecek durum yaşanmadı.

Bizim ilimizde de yurdun dört bir yöresinden insanlarımız var. Ayrıca burada da bir siyasi partimizin ağırlığı var. Buna karşın tüm partiler siyasi çalışmalarını rahatlıkla sürdürdüler. Her ilimizden gelen insanlarımız burada hiç bir ilde yaşayamayacakları kadar huzurla bir ortamda yaşıyorlar.

Siyasi Partilerden son olarak miting yapan Başbakan Pof Dr. Ahmet Davutoğlu oldu. Başbakan burada da bölge sorunlarından çok kendilerince ülkenin genel sorunlarını ve balkanlardaki soydaşları gündeme taşıdı. Konuşmasındaki sözlerinin arasında Edirne halkının sorunları ve çözüm yolları yok denecek kadar azdı. Konuşmada yine asıl hedefi muhalefet partileri oldu. Siyasi partileri tek hedef olarak değerlendirip tamamını ağır sözlerle suçladı.

            Tüm bu suçlamalar muhalefet parti mensuplarınca sükûnetle izlendi. Bu hengâmelik içinde Pazar günü Halkımız sandık başına giderek oylarını kullanacak. Bu seçim daha önceki seçimler gibi tek kutuplu olmayacağa benziyor. Seçimin favorisi konumunda olan iktidar partisi sonuçları bundan önceki seçimlerde olduğu gibi garanti görmüyor. Diğer partiler de seçime iddialı bir şekilde hazırlandı.

Seçimde anahtar parti HDP olacak bu parti seçim barajını aştığı takdirde seçim sonunda yeni hesaplar gündeme gelecek. Tüm bu tahminler Pazar günü sandıkların açılmasından sonra netlik kazanacak. Dileğimiz o ki seçim hiçbir şaibeye yer vermeden normal koşullarda yapılsın halkın iradesi sandıklara yansısın. Bu sağlandığı takdirde herkes sonuçlara rıza göstermek durumunda kalacak…

          MUHARREM İNCE’DE EDİRNE’DEYDİ

            Başbakan Davutoğlu’nun Edirne’ye geldiği gün CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’de Edirne’ye gelerek ETSO’da partisince yapılan toplantıya katıldı. İnce, siyaset sahnesinde esprili konuşması ile farklı bir görüntü oluşturuyor. İnce’nin Edirne’de

Yaptığı konuşması salonu dolduran aralarında çok sayıda kadınların yer aldığı vatandaşlarca coşku ile karşılandı.

CHP Milletvekili iktidar ile muhalefet arasındaki sürtüşmeleri mizahi bir üslupla halka iletti.

            Halkın, seçim haberlerini siyasilerin konuşmalarını dinlerken asılan suratlarını, öfkelerini biraz olsun gidermiş oldu. Muharrem ince toplantıya geldiği sırada erkeklerin ön sıralarda yer aldığını, bazı kadınların salonda oturacak yer bulamamalarına tepki göstererek erkeklerin yerlerini kadınlara vermelerini istedi.

Yalova Milletvekili konuşmasının sonunda tüm parti yöneticilerini Belediye Başkanı Recep Gürkan ve milletvekili adaylarını sahneye davet ederek birlik ve beraberlik mesajı verip Edirne’den üç Milletvekili beklediklerini ve bu konuda Edirneli partililerden söz vermelerini istedi.

 102 total views,  5 views today

Next Post

Ömer Alp Uymaz’ın sünnet düğünü göz kamaştırdı.

Av. Koray ve Arzu Uymaz’ın oğlu Ömer Alp Uymaz Karaağaç yolu üzerindeki Lalezar Tesislerinde göz kamaştıran bir düğünle  erkekliğe ilk adımı attı. Siyasi yönüyle de tanınan ve daha önce Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten  Av. Koray Uymaz ve eşi Arzu Uymaz davetlilere gece boyunca yakın ilgi gösterdi.     […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp