Hem Anneler Hem Çocuklar Eğitim Alacak

admin

Kur’an kursuna giden ailelere gıda paketi hazırlanacak. Düzenli olarak kursa katılanlar için otobüs tahsis edilerek İstanbul ve Bursa’da cami ziyaretleri yapılacak. Çanakkale şehitliği ziyaret edilecek” dedi.

dursun ali şahin kuran kursu açılışı (2)

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tadilat ve onarımları yapılan Kur’an kurslarının açılışı Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in katılımıyla dün yapıldı.

Edirne Valiliği, İl Müftülüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tadilat ve onarımları yapılan ve Edirne’nin Karaağaç ve Menzilahir mahallelerinde bulunan çok amaçlı Kur’an kurslarının açılış törenleri yapıldı. Kur’an kurslarının açılış törenlerine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kamu kurum müdürleri, mahalle muhtarları ve Kur’an kursu öğrencileri katıldı.

dursun ali şahin kuran kursu açılışı

İlk olarak Edirne Karaağaç Mahallesi Pazarkule Sınır Kapısı yolu üzerinde bulunan Kur’an kursunun açılışını yapan Vali Şahin, “Bu binanın dışının güzelliğine bakmayın, buraya esas güzelliği verecek olan onun içindeki insanlardır” dedi.

dursun ali şahin kuran kursu açılışı (3)

Vali Şahin, anne ve babaların çocukları ile birlikte hem milli değerleri öğrenebileceği hem de sosyal etkinliklerde bir arada olacağından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bir yer eğer içinde insan yoksa cennet de olsa hiçbir değer ifade etmez. Sadece görsellikte kalır. Ama o binanın içinde insan varsa o yer daha çok şeref kazanır.

dursun ali şahin kuran kursu açılışı (1)

KUR’AN KURSUNA GELEN AİLELERE GIDA PAKETİ HAZIRLANACAK

İşte bizler de Edirne’deki mahallerimizde milli değerlerimizin ifade edilebileceği yerler hazırladık. Kur’an kurslarına devamlı ve düzenli gelen ailelerimiz için gıda paketleri hazırladık. Ayrıca düzenli şekilde gelen ve başarı gösteren hanımlarımız için iki otobüs tahsis ettik. Onlara Edirne’nin dışında da bir hayat olduğunu göstermek istiyoruz. Bursa’da, İstanbul’da bulunan camilerimizi göstermeye götüreceğiz, onları Çanakkale Şehitliği’ne götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve beraberindeki heyet, daha sonra Menzilahir Mahallesi Berkuka Caddesi üzerinde bulunan Kur’an kursunun da açılışını yaptı.

dursun ali şahin kuran kursu açılışı (4)

 241 total views,  2 views today

Next Post

Yıldız Erkekler Güreş Turnuvası Start Aldı

Bu yıl 5.si yapılan Türkiye Yıldız Erkekler Güreş Turnuvası Güreşleri törenle başladı. Aile ve sosyal politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel müdürlüğünce organize edilen güreş turnuvası bakım ve koruması devlet tarafından yapılan 19 ilin sporcularının katıldığı güreş turnuvası nedeniyle mimar Sinan salonunda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Aile ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp