Hem Eğlendiler Hem İngilizce Öğrendiler

admin

Edirne Belediyesi ile Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen ve dezavantajlı bölgelerde eğitim gören öğrencilerin İngilizce öğrenmesini kapsayan projenin ilk somut adımları atılmaya başladı. Fevzipaşa İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören yaklaşık 50 öğrenci, İngilizce koçları ile birlikte Margi Alışveriş Merkezi’ndeki bir eğlence merkezinde hem İngilizce öğrendiler, hem de unutamayacakları bir gün geçirdiler.
Dezavantajlı bölgelerde eğitim veren 5 okulda yaklaşık 600 öğrenciye İngilizce öğretmek için kolları sıvayan Edirne Belediyesi ile Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği, Fevzipaşa İlköğretim Okulu’nda okuyan yaklaşık 50 ilkokul öğrencisini Margi’de bir araya getirdi. Trakya Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan öğrencilerin İngilizce Koçluğu yaptığı minik öğrenciler, eğlenerek İngilizce öğrendi.
Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; İngilizce koçluğu eğitimi verecek olan üniversite öğrencileriyle birlikte ilkokul öğrencilerini okullarından aldıklarını belirtti. Çocukların eğlenerek İngilizce öğrenmesini kapsamak için Margi Alışveriş Merkezi’ndeki Tay Oyun Merkezi’ne geldiklerini ifade eden Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi olarak sosyal projelere imza atmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda projeler üretiyoruz. Bu projemizde de İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan arkadaşlarımız buradaki çocuklara İngilizce öğretecek. Çocukların küçük yaşta kulak dolgunluğu olması gerekiyor. Sokakta İngilizce öğrenecekler. Her 10 çocuğa bir koç düşecek. Çocuklarımıza erken yaşta İngilizce öğrenme fırsatı veriyoruz” dedi.
Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı da dernek olarak sosyal sorumluluk projelerine de imza attıklarını belirterek, “Bugüne kadar en büyük desteği de Edirne Belediyesi’nden gördük. Biz dernek olarak Roman çocuklarının sosyalleşmesini istiyoruz. Mayıs ayında da Uçurtma Şenliği etkinliğimiz olacak. Çocuklarımız, Demirhanlı Köyü’nde eski hava alanı olan yerde hem piknik yapacaklar, hem de uçurtma uçuracaklar” diye konuştu.IMG_5300

 205 total views,  2 views today

Next Post

Tartışmalara Yol Açan Dernek Binasında Yıkım Başladı

Edirne’de 1’inci Murat Mahallesi’nde bulunan ve çevreci dernekler ile bazı sivil toplum kuruluşlarının ‘yeşil alan talanı’ olarak yorumladığı alanda bulunan 2 katlı betonarme yapı, belediyeye bağlı ekipler tarafından yıkılmaya başlandı. Söz konusu alana bir izcilik derneğinin binası yapılacaktı. TMMOB Edirne Şubesi’nin dilekçesi üzerine harekete geçen savcılık, izcilik derneği yapılması planlanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp