Her an başınıza bir şey düşebilir

admin

Edirne merkez özellikle Eski İstanbul yolu Kaleiçi semtimde bulunan yıkılmaya yüz tutmuş evlerin enkazları buradan geçen insanlar için hayati tehlike oluşturuyor. Harabe halinde evlerin çevresi insanların geçişini engelleyecek şekilde koruma altında olmadığı için bu semtten geçen insanların başına her an inşaattan şey düşebilir. Bu duruma dikkat çekmek istediklerini belirten mahalle sakinleri; “Edirne bir tarihi kent, Dünya mirası bir şehir. Kentimize gelen turistler şehrin her yöresini gezmek istiyorlar. Bu harabelikleri gördüklerinde acaba bizim hakkımızda ne düşünürler.

harabe evler

 

 

 

 

 

 

 

 

HARABE YAPILARIN ÇEVRESİ PERDE İLE KAPATILAMAZ MI?

Kendi tarihi yapılarının yıkılmasına göz yumuyorlar  yorumunu yapmazlar mı? Harabe haline gelen eski tarihi binaların onarılma imkanı olmasa da çevresi kapatılarak çirkin görüntünün önüne geçilmesi sağlanmalı. Harabe halindeki yapalar aynı zamanda mikrop yuvası haline gelmiş. Buralara atılan çöpler aylarca orada kalıyor. Bazı eski binalar akşamcıların mekanı durumunda. Buralardan ileler geçmek istemiyor. Çocuklar bu kirli mekanlara giriyor. Edirne’nin bu çirkin görüntüden kurtulması gerekir. Kentimizin güzellikleri tarihi dokusu yanında bu çirkinlikler hepimizin yüzünü  kızartıyor utanç duyuyoruz.

Yetkililer bu harabe binalar için geçici de olsa bir  önlem almalı  hiç olmazsa çevrelerini kapatarak bu çirkin görüntüyü engellemeli” uyarısında bulundular.

 

 

 125 total views,  2 views today

Next Post

THK fitre-sadaka zarfları muhtarlıklarda

Ramazan Bayramı öncesi mahalle muhtarlıklarına verilen zarflarla ilgili olarak açıklama yapan Edirne Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, daha önceki dönemlerde olduğu gibi bu ramazan bayramı öncesinde de arzu eden vatandaşların fitrelerini vermek için Türk Hava Kurumu  (THK) zarfları teslim edildiğini fitrelerini vermek isteyen vatandaşların kişi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp