Her Şeyi Ben Bilirim Ustaları

admin

Şöyle  çevremize  bir göz attığımızda  her alanda her konuda  çok bilirim  sevdalıların olduğuna tanık oluruz. Bu  zatlar  hangi makamda olursa olsun her zaman kendi “horozları ötsün” toplantılarda  kendileri konuşsun isterler. Kendi doğrularından başka doğruları kabullenmeyen, bu kişilerin   kendilerince meziyetleri  saymakla bitmez.

    Onlara göre karşı fikirde olanlar çoğu kez  bozguncu,  gerçekleri görmeyen kimselerdir. Kesinlikle karşısına söz hakkı verilmesini ve bu kimselerin fikirlerinin kendi görüşleri karşısında üstünlüğünü kabullenmezler. Fikirlerine muhalif  kişilerin konuşmalarını ve önerilerini dinlemeye sabırları tahammülleri de  yoktur. Karşısındakilerin sözlerini dinlemiş görünseler de, anında tepki gösterme alışkanlıklarını konuşmalarında silah gibi kullanmak isterler.

Yapılan hizmetleri en iyi yapan onlardır.Bu kişilerin   yaşamlarında eksiler  yoktur, her zaman artılar vardır. Eğer bir yanlış varsa bunun sorumlusu onun doğru kabul ettiği yola engel olanlardır.

Egoist yaşam tarzını benimsemiş. Paylaşmayı bilmeyen, karşı fikirlere tahammülü olmayan bu zatların olanlardan ders alma gibi alışkanlıkları yoktur ve olmamıştır.

Bu   kimseler kanaatkar da değildir, Oldukları  ve ellerindeki ile . yetinmezler.Etki ve yetki  alanının daha da genişletmek isterler. Eğer çevresinde kendisini destekleyecek  dalkavukları da bulurlarsa ben bilirim sevdası daha da yaygınlaşır.

Bu kişileri dostları sadece kendi fikirlerine onay veren “en doğrusunu sen söylüyorsun” diyenlerdir.

    Bu mantığa sahip olanlar fikirlerinde veya yaptıklarında doğruların yanında yanlışların da olabileceğini hatırlattığınızda sizlere düşman kesilirler. Onlara göre hayatta  “mutlak doğru ve mutlak yanlış” olarak iki görüş vardır. Bu kişilerin siyah ve beyazın ötesinde ara renkleri yoktur. Farklı  görüşte olanlara hoşgörülü davranmazlar. Her zaman kendileri ön planda olsun isterler. Kendileri ile omuz omuza gitmek isteyenlerden çekinirler, bir gün kendisini geçebileceği vahametine kapılırlar. Böyle kişiler uyumsuz ve doyumsuzdurlar. Bunların ya dostu ya da düşmanı vardır.

Bir gün olsun “acaba benim de yanlışım yok mu” diye düşünme gereği duymazlar, böyle mantığı kendilerince yenilgi sayarlar. Yenilgiyi karşı fikirleri  kabullenmezler. Kendilerine “sen yanlış yapıyorsun bu hatalarını bir daha yapmaman gerekli” diyenler, onun başarısın engelleyen bir anlamda rakibi ve hasımlarıdır. Hayatlarında birçok başarısızlıkları olsa da, onlardan ders almayı hatta onların gündeme gelmesini istemezler.

     Her yerde kendilerini “Zeytin yağ” gibi üste çıkarırlar. Kendi üstünlüğünün tartışıldığı konuşmalardan huzursuz olurlar ve hırçınlaşırlar. Onun görüşlerinin desteklenmesini onay verilmesini “çok güzel yaptınız aferin” denmesinden yanadırlar.  Çevresindekiler her zaman kendi fikirlerini tartışmasız onaylayan ve tepkilerine sabırla katlanan kimselerdir. Aksi halde o kimselerin kendi çevresinde olması mümkün değildir. Bu kimselerin bencillik tavırlarını  yansıtan yüzlerce örnek vardır.

Bunları yazmaya neden gerek duyuyorum. Bu kalıba uyan böyle zaafları olan  kimseler  bir gün boyunun ölçüsünü alıp yanlışlarının faturalarını ödemek zorunda kalırsa, o zaman bu satırları hatırlayıp” Ben bir zamanlar  bu konuyu gündeme getirmiştim, hatırlatmıştım” diyebilmek düşüncesi ile “hatırda kalmaz satırda kalır” diyerek köşeme yansıttım…

SİYASETTE HAREKETLİ GÜNLER GELİYOR

CHP’de İl ile Merkez ilçe arasındaki uyumsuzluğun gündeme geldiği   bir dönemin  ardından iktidar partisinde de ayni sıkıntıların olduğu duyumunu aldık. AKP Milletvekili Mehmet Müezzinoğlunun yaptığı konuşmada  parti örgütlerinin çalışmalarını yeterli görmemiş, bu durumu partililerle yapılan genişletilmiş toplantısında dile getirmiş. Bazı partililer vekil bu sözleri  “Bana söylemiyor” diye eleştiriden  etkilenmemiş. Bazıları ise vekilin yakınmada haklı olduğunu, iktidar partisi olarak ”küçük olsun bizden olsun “mantığından kurtulmak gerektiğini, aksi halde böyle çalışma ile başarı kazanmanın mümkün olamayacağı uyarısı yapmış.

   Anlaşılan  iktidar partisi de muhalefetin yapısından etkilenmiş, durum onu gösteriyor. Önümüzdeki günlerde vekilin bu uyarısının tepkisinin partililer arasında tartışmaları alevlendireceği ve guruplaşmalara neden olacağı, partinin üst kademelerinde görev yapan kimselerce tartışılır hale geldi.

Mahalli seçim döneminin yaklaşması ile  bu  tartışmaların daha da ileri boyuta ulaşması, bunun  partiye daha sonra katılan farklı görüşte olmasına karşın iktidar partisine umut bağlayan kişiler arasında  endişe yaratacağa benziyor. Daha şimdiden böyle söylentiler yaygınlaşmaya başladı. Anlaşılan önümüzdeki aylarda İktidar partisini daha hareketli günler bekliyor.

 257 total views,  2 views today

Next Post

Kıyık Semtinde Toki Evleri Bağlantı Yolu Tehlike Saçıyor

Edirne Merkez Kıyık istikametindeki TOKİ konutları bağlantı yolu  ışıklandırma yapılmaması nedeniyle geceleri sürücülerin korkulu rüyası haline geldi. Bu yolun üç  yol kavşağında olması bu istikamette araç trafiğinin yoğun olması nedeniyle  bu kavşaktan  TOKİ Evleri istikametinde seyredecek araçlar  güçlükle yal almaktadır. Kavşakta trafik ışıklarının olmamasının trafik akışını  tehlikeye soktuğunu  belirten vatandaşlar. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp