Her yönüyle örnek bir kurum

admin

????????????????????????????????????

 

 

 

Edirne eğitime önem veren illerin başında geliyor. Edirne’de yaşayan insanlar çocuklarının Eğitim ve Öğretimi için madden ve manen hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz. Buda Edirne’nin Türkiye ortalamalarında önlerde olmasını sağlamıştır. Edirne’de devletin ve özel sektörün yapmış olduğu eğitim yatırımları gözle görülür oranda artmış ve mükemmelleşmiştir. Edirne’deki Eğitim Yöneticileri ve öğretmenlerin veli ve öğrencilerle kurdukları diyalog, Edirne’nin bir eğitim kenti olmasını sağlamıştır. Eğitim yatırımcıları Edirne’ye hatırı sayılır yatırımlar yapmaktadırlar. Son yıllarda Kreşlere ve Anaokullarına yapılan güzel yatırımlar bunun güzel örnekleridir. Bunlardan dikkati çeken bir tanesi de Edirne Özel Özen Kreş ve Gündüz Bakımevi’dir. Bu kurum alanında farklı bir yatırım yapmış, kurum Edirneliler tarafından benimsenen bir kuruluş olmuştur. Kurumu tanıdığımızda bu farklılığı görmekteyiz. Edirne Özel Özen Kreş ve Gündüz Bakımevi misyon ve vizyonunu belirlemiş ve Edirnelilere hizmete başlamıştır.

14563481_344738285876383_4210565936353690758_n

 

 

 

 

 

 

 

 

MİSYON

Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, çalışkan, sorgulayıcı, araştırıcı, paylaşımcı, girişimci, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, yaratıcılığı gelişmiş, ilgi alanları ortaya çıkarılarak desteklenmiş, kendi kendini ifade edebilen sağlam kişilikli bireyler yetiştirmek. Bilgi yüklemek yerine, çocukların öğrenme isteğini artırmak, kendisini ve çevresini tanımasına olanak vererek öğrendiklerini uygulayabilecekleri ortamı sağlamak temel misyonumuzdur.

VİZYON

Okulumuzda verimli bir eğitimin temel ihtiyaç olarak kabul edilmesini; her velinin, çocuğuna eğitim için her türlü fırsatın verildiğini bilmesini; hem öğretmenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inanmasını; Herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışmasını istiyoruz. Ne istediğini bilen eğitimli bir milletten, eğitimli bireylerden oluşan bir millet oluşturmanın yolunun, okul öncesi düzeyinden başlayan eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz.

ozen-kres-logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEN KREŞ’TE EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Sizleri hep güler yüzle karşılayan, yuva sıcaklığını yaşatan kurucumuz ve müdürümüz, öğretmenlerimiz, aşçı teyzemiz, temizlik görevlisi teyzemiz, uzmanlaşmış branş öğretmenlerimizle, takım bilincinde işimize olan sevgi ve saygımızla, geleceğin nesillerini en iyi şekilde yetiştirmenin mutluluğuyla, her gün artan enerjimizle 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında 24-66 ay aralığında öğrencilerimizi yaş gruplarına göre ayırmakta ve gün içinde tüm okulu kullanmalarını sağlamaktayız.

Çalışma saatlerimiz genel açılış – kapanış 08.00 – 18:00 saatleri, arasındadır. Resmi tatiller ve cumartesi – pazar dışında yılın 12 ayı açıktır.

????????????????????????????????????

 

 

Eğitim programımız her yıl yenilenerek hazırlanmaktadır. Bülten, branş dersleri, özel etkinlikler, değerler eğitimi M.E.B. müfredatına uygundur. Okulumuzda her yaş grubunda yaş gruplarına göre öğrenme becerileri, müzik, beden eğitimi, matematik, okuma dinleme gibi temel eğitimleri yanında, ritim , zeka oyunları ve yaratıcılık, Haydi Dışarı! (Botanik ve Doğa dersleri) gibi branşlarda da eğitim öğretim yapmaktayız. Okulumuzda her yaş grubuna İngilizce dersi verilmektedir.

14572849_341737832843095_2312738794243870918_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okulumuzda öğretmenlerimiz her çocuk için ayrı ayrı dosya açarak çocuğunuz ile ilgili bilgileri ve dikkatle ilgili oyun ve drama çalışmalarını yürütür. Anne babalarımızla özel görüşme ve seminerlerle bilgilendirmelerde bulunur.

Eğitim programımız M.E. B.’na  paralel  olarak çoklu zeka, proje tabanlı öğrenme (aile katılımları), değerler eğitimi ile de desteklenmektedir.

2016-10-20-photo-00000001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okulumuzda branş derslerimiz: İngilizce, Hareket eğitimi ve jimnastik, satranç, Müzik Branş derslerimiz sınıflara göre değişkenlik göstermektedir ve kendi alanlarında uzman öğretmen kadromuz tarafından verilmektedir. Ayrıca yıllık bültende takip edebileceğiniz gezi, gözlem, çevre incelemeleri, doğa yürüyüşleri, sinema, tiyatro, müzik, oyun, fen ve doğa, okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları etkinliklerimizin bazılarıdır.

dsc_7878

 

 

 

 

 

 

 

 

BESLENME VE TEMİZLİK

Gıda mühendisinin danışmanlığı ile hazırlanan yemek listemizde okulumuzun tertemiz mutfağında aşçımız tarafından her gün, mevsime göre hazırlanan listeye tam olarak uyularak,  taze bir şekilde yedirilmektedir. (kahvaltı, öğle yemeği, kek, simit, poğaça v.s taze ve sıcak bir şekilde verilmesi gibi )Bunun yanında meyve saatlerimizde çocuklarımız mevsim meyveleri sunulmaktadır.

Porselen yemek takımları ile zevkli bir ortamda sağlıklı beslenmeleri sağlanan çocuklarımız, aktif eğitim programımız kapsamında ´´ besin inceleme ve pişirme aktiviteleri´´ ile doğru ve dengeli beslenmeyi öğrenmektedir. Ayrıca okulumuzda hazır meyve suları tüketilmemektedir.

14695311_350025912014287_8947256159930085844_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okulumuzda ilk hedefimiz temizlik ve steril bir ortam yaratmak. Sterilizasyon özel ve hijyenik malzemelerle yapılmaktadır. Bütün oyuncaklar ve kullanılan malzemeler haftada bir gün dezenfekte edilmektedir. Özellikle tuvalet temizliği sürekli olarak yapılmaktadır.

SAĞLIK VE İLKYARDIM

Bizler çocuklarımızın mümkün olduğu kadar okullarına düzenli gelmelerini isteriz. Onların sağlıklı olmaları bizler için önemlidir. Bu nedenle hasta ve ateşli çocuk, çocuklarımızın sağlığı için iyileşinceye kadar okula kabul edilmezler.

Özen Kreşte bulunan çocukların sağlığı bizler için çok önemlidir. Sizlerinde çocuklarımızın sağlığı ile yakından ilgilendiğiniz ve bu konuya hassasiyet göstereceğinizi bildiğimiz için önemli noktalarda bizlere uyum sağlayacağınızı biliyoruz, bu nedenle aşağıdaki maddeler bizler için çok önemli olup uymanızı ve gerekeni yapmanızı bekliyoruz.

dsc_7898

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Okulumuza başlarken, kendi doktorundan sağlık raporu almanız gerekmektedir.
  2. Bulaşıcı hastalık sonrası çocuğu okula başlatırken yeniden doktor hastalığın bulaşıcı dönemini atlattığını gösteren bir rapor almanız gerekmektedir.
  3. Herhangi bir enfeksiyona diğer çocuklara bulaşmaması açısından kritik dönemi atlatıncaya kadar nekahat dönemini evde geçirmesini sağlamanız gerekmektedir.

Böylelikle hasta olan çocuğumuzun daha çabuk iyileşmesine hem de hastalığın daha az sürmesini sağlarız.

4- Çocukların okul süresince verilecek günlük ilaçlarının üzerinde mutlaka isimlerinin ve hangi ölçekte hangi saatlerde kullanılacağının ilaç üzerlerine yazılması çok çok önemlidir.

5-Detaylarıyla üzeri yazılı ilaçların sorumlu kişilere teslim edilmesinin sağlanması gerekmektedir.

6-Sizlerin bilgisi olmadan hiçbir şekilde çocuklara ilaç verilmez.

7-Öğrencilerin acil rahatsızlıklarında ilk tedavi yapılarak gerekiyorsa bir sağlık kuruluşuna ulaştırılmaları sağlanır ve aileye bilgi verilir. Öğrencilerin günlük alması gereken ilaçların takibi yapılır. Haftalık temizlik kontrolleri (beden, saç, tırnak, diş) yapılır. Uzman doktorların gözetiminde diş-göz taraması yapılır.

8-Hastalıklar konusunda velilerimizi ve öğretmenlerimizi bilgilendirmeye özen gösterdiğimizden, hasta olan öğrencinin velisi o gün okulu arayıp öğrencinin hastalığı konusunda okul idaresine bilgi verir.

Okulumuz periyodik olarak her ay hafta sonu ilaçlanmaktadır.

Bütün bunlar ve daha fazlası için sizleri Özel Özen Kreşe bekliyoruz.

Kaliteli Eğitim, ÖZEN’li Bakım, Çocuğunuz için İyi Seçim.

dsc_7910

 77 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Okulları'nın gurur günü

Özel Edirne Beykent Kolejinin 2001-2002 öğretim yılı mezunlarından Hayriye Merve Yurdacan, üyeleri arasında Albert Einstein, EnricoFermi, Francis Crick ve James Watson gibi Nobel ödüllü bilim adamlarının bulunduğu dünyanın en eski ve prestijli bilim kuruluşlarından ve yüksek onur derneklerinden biri olan SigmaXi’in üyelik komisyonu tarafından Kuzeybatı Amerika kurul üyesi seçildi.   […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp