Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı yapıldı

admin

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında verilen makine ve ekipman alımları hibe destekleri hakkında üreticileri bilgilendirmek amacıyla düzenlenen toplantı Edirne Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi.

Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı etb (2)

Merkez ve ilçelere bağlı köy muhtarları ile üreticilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet SEZEN, Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz YORULMAZ, Havsa Ziraat Odası Başkanı Muammer ŞİMŞEK, Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay AYTİN, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan ALTINTEL, Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Eray KARACA, Meclis Üyeleri Recep İRİŞ ve İsmail ARSLAN hazır bulundu.

Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı etb (4)

Edirne Ticaret Borsası, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Edirne, Havsa ve Lalapaşa Ziraat Odaları’nın işbirliğiyle organize edilen toplantı, Soma’da meydana gelen elim kaza nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşuyla başladı.

Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai CANIM yaptığı konuşmada; “Toplantının düzenlenme amacı kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında açıklanan makine ve ekipman alımları hibe destekleri hakkında üreticilerimizi ve büyük çoğunluğu aynı zamanda üretici olan üyelerimizi bilgilendirmektir. Dileğimiz yüzde elli oranında sağlanan bu desteklerden en iyi şekilde faydalanılmasıdır.

Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı etb (3)

Tüm üreticilerimizin bol ve bereketli bir hasat sezonu geçirmesini temennisiyle, ilginiz ve katılımınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Edirne Ticaret Borsası ve camiamız adına, Soma’da meydana gelen kaza sonucunda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan SARI’da yaptığı konuşmada; “Makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi hibe programının amacı tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticilerimiz tarafından kullanımını yaygınlaştırmak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerine katkı vererek uluslararası düzeyde rekabet edilebilirliği sağlamaktır. Uzman arkadaşlarımız tarafından ayrıntılı bilgilerin verileceği toplantının faydalı geçmesini diliyorum.” dedi.

Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı etb (1)

Toplantı kapsamında; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ziraat Mühendisi Eyüp FARSAK tarafından “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı”, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi personeli Ziraat Mühendisi Ramazan SEL tarafından “Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hibe Programı” konularında bilgiler aktarıldı.

 

 247 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan'dan Başsağlığı Mesajı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Eski Kırkpınar Ağası Adem Tüysüz’ün vefatı nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınladı. Gürkan mesajında şu ifadelere yer verdi; 2006,2007,2008 Tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri eski ağası Adem TÜZSÜZ’ÜN Vefat etmiş olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine ALLAH’tan Rahmet Kederli Ailesine ve yakınlarına Başsağlığı diliyorum. Recep GÜRKAN Edirne Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp