Hıdrellez Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

admin

Bölgesel geleneklerimizden olan, her yıl 5 Mayısta kutlanan Hıdrellez şenlikleri sabahın erken saatlerinde Sarayiçinde başladı. Roman vatandaşları Tunca Nehrinin kenarına koşarak yılın bereketli geçmesi için nehirde ellerini yüzünü yıkadılar. Edirne Belediyesi Amatör Tiyatro Topluluğu tarafından tiyatro gösterimi sunuldu. Çeribaşı kızlarla gösteri yaptı. Dilek ağacına dileklerin yazılması ve kurdele bağlanması, dilek fenerinin uçurulması ile devam eden etkinlikler sahne önünde volkan yakılması ile son buldu.

hıdrellez etkinlikleri (24)

Hıdrellez etkinliklerine daha sonra Saraçlar Caddesinde devam edildi. Edirne Belediyesinin organize ettiği etkinliğe Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Vali Yardımcıları Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Emniyet Müdür Yardımcıları, Kültür Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Edirne Valisi Duruer ve Belediye Başkanı Gürkan yumurta tokuşturdu ve niyet çekti. Edirne Belediye Bandosu burada mini bir konser verdi.

 224 total views,  2 views today

Next Post

Kılıçdaroğlu'nu ifadeye çağıran savcı Edirne'ye atandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ifade vermesi için çağıran savcı Mehmet Demir, hakkındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar Edirne Savcılığı’na atandı. HSYK, Kılıçdaroğlu’nu şüpheli sıfatıyla ifade vermeye çağıran savcı Mehmet Demir hakkında soruşturma başlatmıştı. Demir, hakkındaki soruşturma sona erene kadar Edirne’de görev yapacak. Haber Merkezimize gelen bilgilere göre Savcı Demir yaptığı açıklamada; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp