Hıdrellez kutlamalarında Kakava ateşi yakıldı

admin

DSC_3430

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin bölgesel etkinliklerinden olan  Kakava ve Hıdrellez  şenlikleri Saraçlar Caddesinde  saat 13.00 de Mehteran Konseri ile başlayan Kakava Şenlikleri- saat 18.00 de Kortejin Kırkpınar alanı girişi  Kanuni  Köprüsü başında karşılanması ile devam etti. Buradaki korteje Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Garnizon Komutanı Tuğ Gen. Hidayet Arı, Milletvekili adayları, daire müdürleri, belediye ve il genel meclis üyeleri, yerli ve yabancı misafirler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sarayiçinde

İstiklal Marşı’nın Söylenmesi- protokol mensuplarınca Kakava Ateşinin Yakılması ile devam eden etkinlikte, Romanların oyunları ilgi ile izlendi.  Etkinliklere ayrı bir güzellik kattılar.   Daha sonra  vatandaşlara  pilav ikram edildi.

DSC_3477

 

 

 

 

 

 

 

Aynı gün saat: 20.00’de: Belediye Başkanlığınca Gölet,Bostanpazarı,Zübeyde Hanım Parkında ateş yakıldı.

Saat 20.30’da saraçlar caddesinde de halk konseri yapıldı.

6 Mayıs Çarşamba günü bugün Tunca Nehir Kenarında yapılacak kakava kutlama Etkinliklerinde saat sabah 5.00 de vatandaşlar Sarayiçi alanında bir araya gelecekler burada gösteriler yapılacak oyunlar oynanacak vatandaşlar dilek ağacına dileklerini bağlayıp niyetleri ve dileklerini Tunca nehrine atılacaklar. Buradaki toplantıya katılanlara çay ikramı yapılacak.

DSC_3475

 

 

 

 

 

 

 

Sarayiçi Alanında saat 10.00 da başlayacak hıdrellez kutlamalarında Edirne Belediyesince belirlenecek alanlarda Uzunköprü ve Süloğlu ekiplerinin katılımı ile sergi açılışı yapılacak, folklor gösterileri gerçekleştirilecek. Belediye Bandosu saat 14.00 de saraçlar caddesinde bir konser verecek, Edirne mehteranı da aynı yerde konser sunacak saraçlar Caddesinde yumurta kırma ve niyet çekilişi gerçekleştirilecek.
DSC_3438

 129 total views,  2 views today

Next Post

Topladığı tarihi eserleri müzeye bağışladı

              Edirne’de kum ocağı işleten Kerim Bulut bugüne kadar yaptığı harfiyatlardan elde ettiği antika eşyaları müzeye bağışladı. Eserlerin teslimi  Bulut’un kum ocağında yapıldı. Burada bir konuşma yapan Bulut; Bugüne kadar hafriyat sırasında çıkan malzemeleri burada biriktirdik Vali bey bunları görmüş. Biz de bu eşyalar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp