Hisarcıklıoğlu Edirne’de Elektronik salon satış uygulamasını hizmete aldı

admin

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne’ye geldi. Edirne Ticaret Borsasını ziyaret eden Hisarcıkloğlu’nu, CHP Edirne milletvekili Erdin Bircan, Edirne Ak Parti milletvekili Rafet Sezen, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Borsa Meclis Başkanı Fedai Canım, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt , ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren,Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve üyeler karşıladı.

Hisarcıklıoğlu ile Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk’ün samimiyeti Edirne’ye yapılacak olan yatırımların önümüzdeki dönemde de hızla devam edeceği olarak yorumlandı. Ankara ile Edirne arasında sürekli iletişim halinde olan Borsa Başkanı Öztürk ile TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Edirne’lilerin takdirini toplamaya devam ediyor.

Hisarcıklıoğlu ilk olarak Edirne Ticaret Borsasını gezip Borsa Başkanı Özay Öztürk’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.    Gonk çalarak ürün satışı da gerçekleştiren Hisarcıklıoğlu, ETB Başkanı Özay Öztürk’ten elektronik satış sistemi hakkında bilgi alıp Elektronik salon satış uygulamasını hizmete aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Edirne programına 1 saat kadar  geç gelmesi nedeniyle, Aydınlatma sistemi olmayan Edirne Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.nin açılışı Hisarcıklıoğlu ve heyet tarafından Otomobillerin farları ile yapılan aydınlatma sayesinde gerçekleşti.

Hisarcıklıoğlu daha sonra  Karaağaç yolu üzerinde Lalezar Restaurant’ta ki toplantıda üyelerle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, 2018’den  itibaren vergisini düzenli ödeyen her kardeşimize % 5 indirim olacak.  Siz istediniz, biz de Maliye Bakanımızla görüşüp indirimi sağladık.  Avrupa’da Floransa’dan sonra en fazla tarihi eseri barındıran ikinci şehir Edirne’mizin tarihi eserleriyle, bereketli topraklarıyla,  Balkanlar’ın ticaret merkezi olması gerekiyor. Bizde Girişimci ruhu var. Biz 35 sene önce merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal sayesinde girişimci ruhunu keşfettik. 15 Temmuz gecesinde 80 Milyon tek yürek olduk. O gece yanımda Alman odalar birliği başkanı vardı. Ben de ona Alman iş dünyasını Türkiye’de yatırım yapması için bilgiler veriyordum.  Bir anda uçaklar tepemizde uçunca, adam şaşkın, ben şaşkın. Tabi bilgiyi alınca adamı hemen otele gönderdik. Sonra baktık ki Milli iradeye darbe var. Biz bunu kabul etmiyoruz ve sonuna kadar karşısındayız. Daha sonra da Oda ve Borsalarımız ve Tüm Türkiye’de aynı tepkiyi verdi.  Artık her ülkenin gümrük kapısından bir Türk malı giriyor. Bütün dünyaya mal satıyoruz.” Dedi.

 207 total views,  2 views today

Next Post

Hisarcıklıoğlu’ndan Başkan Gürkan’a ziyaret

Edirne Belediye Meclis Kararıyla 25 Kasım 2015 tarihinde Fahri Hemşehrilik beratı verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.             Edirne Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu ve Edirne Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin açılış törenlerine katılmak için Edirne’ye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp