HIZLI TREN ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN İLERLİYOR

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Halkalı Kapıkule Hızlı Tren şantiyesindeki çalışmaları yerinde inceledi. Konuyla ilgili açıklama yapan İba; “ Kıymetli hemşehrilerim,Bu sabah Halkalı Kapıkule Hızlı Tren şantiyemizi yerinde inceledik, ve ilerleyişini de sizlerle paylaşmak istedim. Toplam uzunluğu 229 kilometre olan bu hattın Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kısmının yaklaşık yüzde 50’si tamamlanmış durumda. Proje tamamlandığında Halkalı-Kapıkule arası trenle seyahatin süresi 4 saatten 1.5 saate, yük taşıma süresi 6.5 saatten 2.5 saate düşecek.”dedi.


İba açıklamasında; “Tamamen çevre dostu olarak devam eden projemizde ilk günden itibaren doğal yaşama saygı duyularak canlılara zarar vermeden çalışılıyor. Demir yolu projemiz Avrupa’yı Asya’ya bağlayan konumu nedeniyle özellikle ticaretin odak noktası olacak sadece Edirne’ye değil bölgeye de Türkiye’ye de katma değer sağlayacak ekonomik, sosyal, kültürel gelişimi de destekleyecektir. Değerli hemşehrilerim, Edirne’yi turizmin ve ekonominin merkezi yapma yolunda önemli bir adım olan projemiz boyunca desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza buradan tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Edirnemize yapılan bu yatırımın tüm bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Projemiz bittiğinde trenlerimiz çok daha hızlı olacak.” ifadelerine yer verdi.

 799 total views,  13 views today

Next Post

ABDULLAH TEKİN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Edirne’nin tanınmış Müteahhitlerinden, Saadet Partisi İl Başkanı Avukat Sinan Tekin’in babası Abdullah Tekin, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Edirne’nin çok önemli müteşebbisi, İş insanı,milli görüş düşüncesinin yılmaz savunucusu, SP il başkanı Sinan Tekin, Faruk, Abbas ve Selim Tekin’in babası Tayyar ve Mustafa Tekin’in ağabeyi Abdullah Tekin’in […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp