Hizmetler daha çabuk yapılıyor!

admin

fikri_yalin_koseBugüne kadar devletimizin işleri askıda mı kaldı, bir türlü gerçekleşmiyor mu? Bundan sonra böyle olmayacak hiç merak etmeyin. İşlerinizi çözmek için adresiniz belli. Yeter ki kendisine haber verin anında sorununuz çözülür.

Bunun için son birkaç günde tanık olduğumuz iki canlı örneği vermek isterim.

            Havsa şehir içi yolları bir süredir tarla yolu gibiydi yollar bir türlü yapılamıyordu. Belediye bunun için geçerli sebep gösteriyordu fakat yolların yapılması geciktikçe gecikiyordu. Halk yollarının bir an önce yapılmasını bekliyordu.

7 Haziran’da Milletvekili seçimi yapıldı bir baktık ki Havsa yolları her ne olmuşsa yapılmaya başlanmış.

            Bunun nedenini sorduk soruşturduk, yollarının yapılmasının çabuklaştırılmasının nasıl gerçekleştiğini sonunda öğrendik.

Meğer Havsa ilçemizin bu durumunu tozlu yollarını görüp huzursuz olan bu durumu içine sindiremeyen AKP Milletvekilimiz bu ilçeden kendisine yeterli oy vermiş olmasa da kendisine yapılan bu haksızlığa aldırmayıp anında devreye girerek yolun yapılması için ilgili kurumları harekete geçirmiş.

            Uzun süreden beri yapılmayan yollar böylece yeni parlamenterimizin talebi üzerine “ baş üstene vekilim” diyerek derhal yol yapım araçlarını seferber etmişler başka yörelerde yapılması gereken işler bir yana bırakılmış tamamı Havsa yollarını yapmak için harekete geçmiş.

Bu başarısının sonunda vekilimiz haklı olarak “Bak gördünüz mü vekil olarak yeni olmama rağmen ağırlığımı koyup devlet kurumlarını seferber ettim. Gücümün ne kadar olduğunu iyice düşününüz. Bu yol benim sayemde yapılmış oldu, yoksa Havsa halkı daha uzun süre bozuk yollardan gidip gelecekti.

Ben istedim oldu” diye yaptığı işi kamuoyuna haber olarak duyurdu. Daha sonra Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin’in yapılan hizmette vekilin bir yetkisinin olmadığını söylese de vekilimiz söylediğine göre halk dün iktidarda olan, şu anda muhalefette kalmayı içine sindiremeyen AKP milletvekilinin sözüne inanmayıp da kime inanacak.

Onların şu anda selam söylemesi veya ziyaretine gidip şu işi yap dediği zaman yapmayacak bürokrat olur mu kim buna cesaret edebilir.

Vekilimiz bu gücünü kullanarak işi böylece kotarmış. Belediye Başkanına kalsa Havsa halkı belkide aylarca toz yutmaya devam edecekti. İyi ki, Şemsettin Emir vekil olmuş.

Aslında yollarının yapıldığı için Havsa halkının vekile teşekkür mesajı vermesi gerekir. Bunu yapsınlar yoksa vekilimiz, bunu yapmazlarsa çok üzülür, vekilimize moral vermeleri gerekir. Edirne milletvekilimizin kısa sürede başardığı iş sadece bu değil. Yeni vekilimiz Havsa yolunun yapılmasına sağladıktan sonra hiç boş durmadı,”daha ne yapabilirim” diye düşündü. Hemen aklına Toprak Mahsulleri Ofisinin ürün alımı için devreye girmesi aklına geldi.

Öyle ya, bu kurum mademki Çiftçinin Kara Gün Dostudur. Her ne kadar bu ibare ortadan kalksa da çiftçilerimiz yine öyle biliyor. Vekilimiz bu dostluğu kanıtlama günü geldi diye düşündü ve derhal harekete geçti. O zaman devreye girip TMO’nun ürün alması sağlanmalıydı. Bunu başarmak da bir Edirne Milletvekili olarak kendisine düşüyordu.

            Bunu başarırsa partili partisiz herkesin takdirini kazanacaktı. Bunun üzerine yine ilgili kurumların kapısını çaldı yetkililerle görüştü, kurum yetkilileri bu ziyareti sırasında  “buyur vekilim bir emrin var mı” diye sordular.

Vekilimiz de toprak mahsulleri ofisinin bölgede derhal buğday alımına girmesini istedi. Vekilimizin bu talebi üzerine bu işten sorumlu olanlar “vekilim ofis daha devreye girmedi mi, kusura bakmayın biz toprak Mahsulleri Ofisinin ürün alımına başladı sanıyorduk.

            Kusura bakmayın derhal emir veriyoruz siz bölge halkına müjdeyi verebilirsiniz demeleri üzerine vekilimiz ayağını tozu ile bir kez daha halka müjdeli haberi iletti  “ gözünüz aydı vekiliniz devreye girdi ve ofis ürün alımına başlıyor vekiliniz burada da Havsa’nın yollarının yapılmasında olduğu gibi yine ağırlığını koydu ve ofisin mal almasını sağladı.

Bu arada TMO’nun zaten ürün alacağı gerçeği olsa da vekilimizin bu işte kendisini etkili olduğu kanısında. Daha önceki yıllarda programda olan işler o bölge milletvekillerine duyurulur onlar da bu işi kendileri yapıyormuş gibi müjde olarak halka duyururlardı. Halkımız da bunu bal gibi yutar ve “helal olsun vekilimize bir anda sorunu çözdü” diye takdire ederlerdi.  Yeni vekilimiz bu konuda daha deneyimli olduğunu kanıtlamak istiyor.

            Yalnız bunu yaparken bir şeye dikkat edilmesi gerekir. O yıllarda iletişim araçları bu kadar gelişmiş değildi, halk böyle numaraları yutuyor ve söylenenleri doğru olarak kabul ediyordu. Bugün için bu söz konusu değil. Devlet hizmetlerinin nasıl işlediği biliniyor. Öyle onun bunun selamı ile işlerin çabuklaştırılması söz konusu değil.

Özellikle seçimden sonra bürokratlar geleceklerini riske atmamak için kılı kırk yararak iş yapıyorlar. Vekilimizin arz ettiği gibi ben istedim oldu demekle işler yürümüyor.

            Onlar eskidendi vekilimizin de bir süre sonra bu gerçeği öğreneceğini sanıyorum. Yine de azimle çalışıp bir şeyler yapma isteğini takdirle karşılıyorum.

 28 total views,  5 views today

Next Post

Köylü pazarına ilgi artıyor

Edirne kadın girişimcilerin çabaları sonucu gerçekleşen Köylü pazarına ilgi her geçen hafta artıyor. Köylülerin evlerde yaptıkları  el emeği ürünlerinin satıldığı pazaryerine gelip alışveriş yapan vatandaşlar “ köylülerimizin el  emeği ile yapılan yiyecekleri içecekleri  huzur içinde alıp güvenle  kullanıyoruz. Aldığımız ürünler doğal ürünlerdir. Böyle bir pazarın açılmasını sağlayanlara teşekkür ediyoruz  bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp