Hudut Gazetesi 43’üncü Yaşını Kutluyor

admin

Edirne’de günlük olarak yayınlanan Hudut Gazetesi 43’üncü yaşını kutluyor. 2 Şubat 1970 yılında Doğan Şuta tarafından kurulan Hudut Gazetesi, 2 Şubat 2013 Cumartesi günü çıktığı 11 bin 618 sayılı nüshası ile 42 yılı geride bıraktı.

Edirne yerel basınının en köklü gazeteleri arasında yer alan Hudut Gazetesi, 42 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyor. Deneyimli yazı işleri kadrosuyla Edirne ve ilçelerinde yayımlanan Hudut Gazetesi, Edirne’de yayın hayatına devam en eski üçüncü gazete olma özelliğini de elinde bulunduruyor.

Gazetenin imtiyaz sahibi Gönül Uyanıktır, Hudut Gazetesi’nin, editöryal bağımsızlığını koruma ve halkın gazetesi olma çabasını sürdürdüğünü kaydetti. İlkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden ayakta kalabilmenin maddi ve manevi tüm zorluklarını yaşadıklarını ifade eden Uyanıktır, “Doğrunun, haklının ve güçsüzün yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Uyanıktır, böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmayan okurlarına da teşekkürlerini sundu.DSC_0973

 214 total views,  2 views today

Next Post

EDAK'a AKP'den ziyaret

AK Parti Edirne İl Yönetim Kurulu Avukat Müjdat Kahve başkanlığında sivil toplum kuruluşu ziyaretlerini sürdürüyor. Bu ziyaretler kapsamında yönetim Edirne Arama ve Kurtarma Derneği (EDAK)’ da ziyaret etti. Lojistik malzemelerin yer aldığı depo ziyareti sırasında İl Başkanı Av. Müjdat Kahve de bareti başına takıp, derneğin fahri üyesi oldu. EDAK, derneğe […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp