Hüner COŞKUNER balkan engellileri stanttında

admin

Hüner COŞKUNER balkan engellileri stanttında       (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

28 Temmuz tarihinde başlayıp 30 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek olan Edirne dışından Balkan ülke engellilerinin de katıldığı  “ Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne’de buluşuyoruz” etkinliği devam ediyor. Programının ikinci gününde Saraçlar Caddesi’nde açılan Engelliler standında saat 09.00 da Stant alanında uzman kişilerce engellilere yönelik manevi duygulara yönelik anlatım gerçekleşti ayrıca işitme engellilere yönelik özel sunum yapıldı.

Hüner COŞKUNER balkan engellileri stanttında       (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğle yemeği ve Selimiye camisinde cuma namazı sonrasında Selimiye Arastası gezildi. Saat 14.00-16.00 saatleri arasında Şehitler anısına mevlit okutuldu ve kuran dağıtımı yapıldı.

Saat 17.00-18.00 saatleri arasında Engellilere destek verenlere ve protokole plaket verildi. Daha sonra Roman sanatçılar gösteri sundu. Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan’dan gelen engelli guruplar sanatsal etkinliklerini sundular.

Hüner COŞKUNER balkan engellileri stanttında       (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinliğin ikinci gününde Ünlü Türk Sanat Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner Engellilerin standını ziyaret etti. Bir engelli dostu olan ve her fırsatta engellilere yardıma koşan Coşkuner burada yaptığı konuşmada;Bu mübarek günde söz verdiğini, bir gün gelip engelliler yarına konser vereceği sözünü verdi. Coşkuner’in bu sözleri engelliler tarafından alkışlarla karşılandı.  Coşkuner’e engelliler büyük ilgi gösterdi. Coşkuner’ Engellilere armağan ve moral bulmaları için yeni çıkan kasetinden bir parça sundu. Engelliler müziği ilgi ile izledi ve sözlerini tekrarladı. Müziğin dinlenmesinden sonra Coşkuner “bu vatan için birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bu güzel ülkemizde bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek biz Ata’mızı izindeyiz.”Dedi. Daha sonra Coşkuner ile birlikte Edirne’ye gelen Türk Sanat Müziği Sanatçısı Murat Seçkin’de Seçkin Şarkılar isimli CD’sinden bir şarkısını sundu. Buradakonuşan Fiziksel Engelliler Federasyonu Başkanı Nedim Kılıç iki güzide Türk Müziği sanatçısının kendilerini onurlandırdıkları için teşekkür ettiğini belirtti.” Edirne halkına bu güzelliği getirdikleri ve etkinliklerine renk kattıkları engelli arkadaşlarının yanında oldukları için mutlu olduklarını söyledi.   Kılıç; “  sanatçılarımıza bu katkıları nedeniyle çam sakızı çoban armağanı olarak bizleri hatırlamaları için kendilerine plaket sunuyorum “ dedi.

Hüner COŞKUNER balkan engellileri stanttında       (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Coşkuner plaketi aldıktan sonra yaptığı konuşmasında Fiziksel Engelliler Federasyonu başkanına teşekkürlerini sunduğunu belirterek; “Bu arada Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Belediye personeline de teşekkürlerimi sunuyorum. Bir elin nesi var iki elin sesi var denir. Böyle bir organizasyondan haberim yoktu. Sağ olsunlar Fikri Bey bu etkinliği bana söylediğinde seve seve geleceğimi söyledim. Bu arada Edirne ve çeşitli illerden gelen engelliler Ses sanatçıları Hüner Coşkuner ve Murat Seçkin’e hediyelerini sundular.  Sanatçılar daha sonra engellilerin el emeği ve göz nuru olan ürünlerinin sergilendiği stantları gezdiler.

Hüner COŞKUNER balkan engellileri stanttında       (5)

 120 total views,  2 views today

Next Post

İzinsiz drone uçuşları yasaklandı

            FETÖPDY terör örgütünün 15 Temmuz gecesi cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasal Düzenini ve Hükümetini ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hal tedbirleri kapsamında İZİNSİZ İnsansız Hava Araçlarının (DRONE-İHA) uçuşu il genelinde Edirne Valiliği tarafından yasaklandı. Edirne Valiliği tarafından alınan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp