Hüseyin Yazır Anıldı

admin

Keşan’ın eski belediye başkanlarından merhum Hüseyin Yazır ölümünün 34’üncü yıldönümünde 22 Ocak 2013 Salı günü Keşan Belediyesi’nin düzenlediği törenle mezarı başında anıldı.

Tepe Mezarlık’ta düzenlenen ve saat 13.30’da başlayan anma törenine; Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Hakan Çevik ve Ak Parti İlçe teşkilatı üyeleri, Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Belediye Meclis üyeleri  ve Yazır’ın yakınları katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Özcan, 25 yıl belediye başkanlığı yapmış Hüseyin Yazır’ın Keşan’a uzun yıllar Keşan’a hizmet etmiş olan Hüseyin Yazır’ı anmak için toplanıldığını belirterek “Allah gani gani rahmet etsin. Hüseyin yazır’ın yaptıklarına minnettarız.Kalan ailesine sağlık sıhhat diliyoruz.Allah inşallah bizlere de böyle anılmayı nasip etsin”dedi.

Anma töreninde hoca Salim Akın tarafından okunan duanın ardından, anma töreni sona erdi.

Hüseyin Yazır 1949 yılında yapılan ara seçimde DP’den belediye başkanı seçilmiş ve görevini 1960 yılına kadar sürdürmüştü. Daha sonra 1963 yılında yeniden AP’den belediye başkanı seçilen Yazır, 1973 yılına kadar görevde kaldı.IMG_0785

 163 total views,  2 views today

Next Post

Yunanistan’a Çıkış Yapmak İsteyen Otomobilin Yakıt Tankında Alerji Hapı Yakalandı

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Pazarkule sınır kapısından yurtdışına çıkış yapmak isteyen bir araçta yapılan aramada aracın LPG tankı içinde 5 kilo 476 gram alerji hapı ele geçirildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Kaçakçılık ve Narkotik şube ekipleri Pazarkule sınır kapısından Yunanistan’a çıkış yapmak isteyen Bulgar plaklı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp