Hüsn-i Hat Sergisi’ne ilgi büyük oldu

admin

Vakıf Haftası etkinlikleri kapsamında Ünlü Hat Sanatçısı Mahmut Şahin ve öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı “Hüsn-i Hat Sergisi” Selimiye Vakıf Müzesinde düzenlenen törenle açıldı.

50 eserden oluşan ‘Hüsn-i Hat Sergisi’ne ilgi büyük oldu.  Açılış törenine Vakıflar Bölge Müdürü Osman GÜNEREN, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet HACIOĞLU, Ünlü Zanaatçı Hattat Mahmut ŞAHİN, Öğrenciler ve basın mensupları katıldı.    Selimiye Vakfı Müzesi’nin avlusunda açılan sergide Ünlü Zanaatçı Hattat Mahmut Şahin ve öğrencilerinin  hazırlamış olduğu muhteşem 50 eser ‘Hüsn-i Hat Sergisi’nde sergilenerek büyük ilgi topladı.

 1,491 total views,  5 views today

Next Post

Selimiye Meydanında büyük Gelişme

Selimiye Meydanında  her türlü girişime rağmen 3 yıldır yapılamayan Rekreasyon başlıyor. Göreve geldiği ilk günden bu yana Edirne ‘de tarihi hizmetlere imza atan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptığı açıklamada; “Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Edirne Belediyesi arasında mutabakat sağlandığını ve Selimiye Meydanında Rekreasyon çalışmalarının başlayacağını söyledi.    Edirne Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp