“Huzurevi Bocce Takımları” şampiyonluk yolunda

admin

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Edirne Merkez Huzurevi ve Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce Takımları “Türkiye 60 Yaş Üstü Genç Yetişkinler Bocce Liginde” bulundukları gruplarda Türkiye Şampiyonluğu için rakiplerini bir bir yenerek, emin adımlar ile yoluna devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haziran ayının son haftası düzenlenen Bocce Maçlarında; Edirne Merkez Huzurevi, Grubunun güçlü ekiplerinden Kırklareli Huzurevini 12-8 yenerek rakiplerine gözdağı verdi.

Edirne ilimizdeki bir başka temsilcimiz olan Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi ise Grubundaki Lüleburgaz Ramazan YAMAN Huzurevini 12-4 yenerek gruptaki liderliğini sürdürdü.
Bu sonuçlar eşliğinde Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı her iki huzurevimizde kalan 4 maçında da gruplarını lider olarak tamamlaması halinde, Antalya ilinde düzenlenecek olan Türkiye 60 Yaş Üstü Genç Yetişkinler Bocce Şampiyonasına katılma hakkı kazanacak.

 

 

 

 

 

 

 

Antalya ilinde düzenlenecek olan Türkiye Bocce Şampiyonasında dereceye girecek olan takım, Avrupa’da düzenlenecek olan Dünya Bocce Şampiyonasına katılacak.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “ Edirne İl Müdürlüğümüzü, Edirne’mizi, Huzurevlerimizi, bulundukları liglerde en iyi şekilde temsil eden; Edirne Merkez Huzurevi Bocce Takımını, Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce Takımını, takım antrenörleri Ahmet Erdin NUREL’i ve Levent AHMETOĞLU’nu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bocce takımlarımızın antrenmanlarını izlediğimde oyuncularda gördüğüm azim, istek ve kararlılık her iki takımı da Türkiye Şampiyonası finaline taşıyacağına eminim. 45 İldeki 78 Huzurevinin katılımı ile 700 yetişkin Bocce sporcusunun katılım sağladığı Yetişkin Gençler Bocce Ligi Turnuvası 2017 Temmuz ayı sonuna kadar devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gruplarda dereceye giren takımlar Antalya ilinde Türkiye Şampiyonluğu için mücadele edecek olup şampiyon olan takım, Türkiye’yi temsilen Avrupa Bocce Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak. Temel hedeflerimiz bizleri bugünlere getiren yaşlılarımızı sadece huzurevinde barındırmak değil, yaşlılarımızı sosyal hayatın içerisine daha fazla katmak istiyoruz. Amaçlarımız Huzurevlerimizde kalan yaşlılarımızın sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler vasıtası ile sosyal hayattan kopmamalarını sağlamaktır. Huzurevleri arası düzenlenen Bocce Turnuvasında yaşlılarımız Huzurevleri arası kaynaşma sağlayarak yeni dostluklar ediniyor. Bu tür sportif faaliyetleri bundan sonrada daha profesyonel bir şekilde devam ettireceğiz,” dedi.

Next Post

TRAKYA’NIN HER YANI BEREKET SAÇIYOR

Buğday hasadı dönemi başladı. Bakıyorum çiftçilerimiz tarlalarında malı toplama telaşında. Günümüzde buğday hasadı eskisi gibi çileli değil eskisi gibi haftalarca tarlalarda orak sallayan, güneş altında ekin biçen buğday demetlerinin yığıldığı ekin tarlalarına rastlamak mümkün değil. Gelişen teknoloji ile tarıma büyük kolaylıklar getirildi. Biçerdöverler tarlaya girdiğinde kısa sürede mahsulü topluyor. Buğday […]

Subscribe US Now

EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp