Huzurevinde iftar yemeği

admin

Edirne Huzurevinde Şehit Aileleri, Muharip Gaziler Derneği, Koruyucu Aileler ve Huzurevi Sakinleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

huzurevi iftar (5)

İftar yemeğine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve eşi, Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Aile ve Sosyal Politika İl Müdürü Bilgin Özbaş, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, T.Ü Öğretim üyesi Doç. Dr. Rıdvan Canım, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Özçuhacı, Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Ali Nermin Vardar, Basın ve Halkla ilişkiler İl Müdürü Ender Aydın, Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet İsmailoğulları, Edirne’de Barınan Yaşlıları Koruma ve İhtiyaçlarını Karşılama Derneği Başkanı Hacer Aydın Özek ve Dernek Üyeleri Nurten Ulviye Deniz, Mustafa Yetkin, Yetiştirme Yurdu Yetişenler Derneği Başkanı Ali Kurnaz ve Huzurevi sakinleri katıldı. Toplantıda söz alan Bilgin Özbaş, koruyucu aile uygulaması konusunda açıklama yaptı.  4 koruyucu aileden 42’ye yükseldiğini, 52 çocuğun aile ortamına kavuştuğunu belirterek şunları kaydetti. “ Devletimiz korumaya muhtaç çocuklara yardım ediyor. Biz onlara aile ortamı sağladık. Temennimiz tüm çocuklarımızın aile ortamına kavuşmasıdır” dedi.

huzurevi iftar (7)

2817 KAYITLI ŞEHİT

Daha sonra Şehit aileleri ve gazilere hitabeden Özbaş. “ ilimizde 142’si Cumhuriyet sonrası olmak üzere 2817 kayıtlı şehidimiz bulunmaktadır. İlimize yakışır bir şehitlik düzenlemesi için çalışıyoruz” diye konuştu. Edirne huzurevinin Trakya’nın en eski huzurevi olduğunu belirten Özbaş. “ Sizlerin daha rahat edebileceği her türlü sosyal imkânı olan fırınlar sırtında yapılacak 200 yataklı bir huzurevi yapımını bakanlığımız yatırım planına almıştır” dedi.

huzurevi iftar (11)

Edirne Valisi şahin Konuşmasında böyle kutsal bir kentte görev yapmanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek şunları kaydetti: “ Böyle bir gecede şehit aileleri, gazi aileleri, koruyucu aileler ve Huzurevi sakinleri ile birlikte olmaktan son derece mutluyum.Her          biriniz bizim için önemli bir değersiniz. Koruyucu aile sayısının artması çok anlamlı Edirneliler Allahın sevgili kulları. Bugün burada bizlerle beraber bulunan gerek koruyucu ailelerine gerekse şehit ve gazi ailelerimizi gönülden kutluyorum. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak bizlerin görevimizdir. Devletimizin asli görevi de budur” diyen Şahin şairlerden mısralarla sözlerini tamamladı.

huzurevi iftar huzurevi iftar (1) huzurevi iftar (2) huzurevi iftar (3) huzurevi iftar (4)
huzurevi iftar (6)
huzurevi iftar (8) huzurevi iftar (9) huzurevi iftar (10)
huzurevi iftar (12) huzurevi iftar (13) huzurevi iftar (14) huzurevi iftar (15) huzurevi iftar (16) huzurevi iftar (17) huzurevi iftar (18) huzurevi iftar (19) huzurevi iftar (20) huzurevi iftar (21) huzurevi iftar (22) huzurevi iftar (23) huzurevi iftar (24) huzurevi iftar (25) huzurevi iftar (26) huzurevi iftar (27) huzurevi iftar (28)

 

 

 

 165 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye 11.Si Edirne Fem Dershanesinden

Her yıl üniversite sınavlarında kazandığı başarılar ile Edirne’de adını duyuran FEM Dershaneleri aynı geleneğini bu yıl da sürdürdü. Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ece Nur GÜVEN, Y-MF-1 ek puan türünde 561,166 puan alarak TÜRKİYE 11.si,Y-MF-2 ek puan türünde 555,390 puan alarak TÜRKİYE 16.sı oldu. Ece Nur GÜVEN, Y-MF-1 puan türünde Türkiye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp