Huzurevinde sakinlerin fotoğraf sergisi

admin

Huzurevinde kalanların resimlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı.

Sergi koordinatörlüğünü  Serdar İyiyiz’in yaptığı sergide, Behiç Günalan, Elif Çakıcı, Enver Şengül, Dilek Altay, Halil  Karabacak, İsmail Küçükşahin,Nehir Ağırseven Servet Çınar’ın çektiği  resimler yer alıyor. Serginin açılış törenine  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı  Recep Gürkan, Jandarma Albay Kamuran Ersan, Vali  Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır,   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Kültür Müdürü Ahmet Hacıoğlu , Huzurevi Müdürü Sevim Sarıtekin,Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Hacer Aydın Özek,Daire Müdürleri, görevli personel ile huzurevi sakinleri katıldı. Huzurevi sakinlerinin resimlerinin yer aldığı törende ilk olarak söz alan İyiyiz;  “ biz burada Türkiye’de ilk olan bir portre çalışması gerçekleştirdik. Burada gerçekten çok anlamlı bir etkinlik oluştu. Bu sergide emeği geçenlere teşekkür ederim. Bize yardımını esirgemeyen Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Başkanımız bu portrelerden birer tane daha yapılmasını istedi. Bu fotoğraflar huzurevi sakinlerimizin odalarına asılacak” diye konuştu.

Huzurevinde sakinlerin fotoğraf sergisi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Gürkan böyle önemli bir toplantıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları kaydetti; “ Benim de üyesi bulunduğum Edirne Fotoğraf derneği başarılı görev yapıyor. Serdar İyiyiz bana bir öneride bulunarak Yaşlılar haftası nedeniyle Huzurevinde bir etkinlik yapacağını söyledi. Valimiz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz bunu uygun buldu. Ben İyiyiz’e Huzurevi sakinlerinin bütün portreleri çekin çerçeveletip kendilerine hediye edelim. Fotoğrafçılık zamanı sabitleştiren bir sanat eseridir denir ve geleceğe taşır. Ben buradaki bütün büyüklerimin ellerinden öpüyor sağlık diliyorum, haftanız kutlu olsun.

Huzurevinde sakinlerin fotoğraf sergisi (3)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Vali Şahin,  yaşlılara hizmeti bir ibadet sayan bir milletin mensubu olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları kaydetti; “Çocuklarımız bizim geleceğimiz buna rağmen yaşlılarımız da geçmişi geleceğe taşıyan huzurevi sakinlerimizi yürekten kutlarım. Herkes isteriz ki yaşlılığı tatsın yaşlılık şudur ki yazı olmayan kışa benzer. O kışı çok iyi değerlendirmek lazımdır. Sosyal devlette yaşlıları ve çocukları korumaya amaçlar. Edirne’de iki bin kişinin üzerinde vatandaşımız yaşlılık maaşı alıyor.

Huzurevinde sakinlerin fotoğraf sergisi (4)

 

 

 

 

 

 

 

Bizim kurumumuzda 180 kişi barınıyor. Yerimiz olsa daha da fazlası olacak. Bize bir yaşlının maliyeti bin altı yüz lirayı buluyor.  Sosyal devlet budur. Halkı yaşat ki devletimiz yaşasın yaşlıyı yaşat ki devlet yaşasın. Burada yaşlılarımızın fotoğrafları önemli bir kayıttır. Ben Edirne’nin yüz yıl öncesi fotoğraflarını toplayıp albüm yaptım. Bu engeli görme engellilerin adına bastırdım. Ben burada çalışmaya katkı veren fotoğraf sanatçılarımızı kutluyorum” dedi.

Daha sonra Edirne Valisi Şahin, Belediye Başkanı Gürkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş huzurevi sakinlerini de aralarına alarak kurdele kesip sergi açılışını gerçekleştirdi.

Huzurevinde sakinlerin fotoğraf sergisi (2)

 

 8 total views,  2 views today

Next Post

İktidar partisi nisan ayını bekliyor

CHP’de milletvekili adaylarının sıralama sorunu 29 martta çözüme kavuşacak. Ondan sonra adayların yanında kaç aday adayı partisinin başarısı için mücadele edecek, kaç aday adayı “ sıralamaya gidemediğime göre benden bu kadar” diyerek kenara çekilecek,o günün bekleyip göreceğiz.             CHP’de bugün  milletvekili aday adayları arasında  devam eden  aday olma mücadelesinde birbiri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp