İbrahim Acar Spor Tesisleri çürümeye terkedilmiş

admin

İşadamı İbrahim Acar tarafından yaptırılan kendi adını taşıyan Yıldırım Mahallesi Sarı bayır’daki spor tesisleri bugün yağmalanmış kapı ve tüm tesisatı yağmalanmış ve kullanılmaz hale gelmiş durumda.

İbrahim Acar Spor Tesisleri çürümeye terkedilmiş (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Futbol sahası ile birlikte işadamı Acar tarafından yaptırılan sosyal tesisleri daha sonraki yıllarda gerekli bakımı yapılmayıp kaderine terk edilen spor kompleksi tesisler bugün kaderine terk edilmiş durumda. Tesislerde futbolcuların soyunma odaları ve diğer bölümlerin camı kapısı sökülmüş tüm tesisatı yağmalanmış durumda. Böyle modern bir tesisin bu duruma gelmesinde ihmali olanları kınadıklarını belirten sporsever vatandaşlar; “ hayırsever bir vatandaş gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sağlıklı gelişmesini sağlamak için modern bir tesis yapıyor.  Onu daha sonra spor kuruluşlarına teslim ediyor. Onlar bu tesise sahip çıkacağı yerde yağmalanmasına göz yumuyorlar.

İbrahim Acar Spor Tesisleri çürümeye terkedilmiş (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER FUTBOL SAHALARINDAN ÇOK SOYUNMA ODASI VARDI

Bunu anlamak mümkün değil. Bu konuda ihmali görülenleri kınıyorum. Bunu Edirnelilere ve spora yapılan haksızlık olarak görüyorum. Tesislerin önünde Atatürk’ün bir veciz sözü var bu yağmayı yapanların bu konuda ihmali görülenleri kınıyorum. Tesislerin son halini gördüm içim sızladı. Binanın kapısı penceresi su tesisleri çalınmış için akşamcıların mekânı olmuş sporcuların soyunma odaları çöplük olmuş, modern olarak ihmal edilen hiçbir sahada bulunmayan çok sayıda soyunma odasının kapıları sökülmüş tüm sosyal tesis bugün kullanılamaz hale gelmiştir.” Diye tepkilerini dile getirdiler.

İbrahim Acar Spor Tesisleri çürümeye terkedilmiş (3)

 

 

 

 

 

 
İbrahim Acar Spor Tesisleri çürümeye terkedilmiş (4)

 22 total views,  2 views today

Next Post

"Erken Yaşta Evlilik" okullarda anlatılıyor

Edirne Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında erken yaşta evliliğin önüne geçilmesi amacıyla Edirne Merkez’de ki okullarda seminerler verilmeye devam ediyor. Edirne Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Aile Danışmanlığı Birimi tarafından Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Erken Yaşta Evlilik’ konulu seminer verildi.           Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp