İbrahim Koçaşlı hakkın rahmetine kavuştu

admin

Edirne’nin eski Müftülerinden Mediha Koçaşlı’nın eşi İl Genel Meclis üyesi Recai Koçaşlı’nın babası İbrahim Koçaşlı 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. İbrahim Koçaşlı’nın cenaze namazına Eski Edirne Milletvekili  ve Sağlık Bakanı  Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, T. Ü Rektörü Prof Dr. Yener Yörük, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı  Prof Dr Hasan Kamil Yılmaz,Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, Siyasi parti yöneticileri ,il ve belediye meclis üyeleri , daire müdürleri ile  aile yakınları  ve sevenleri katıldı.Öğlen namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından İbrahim Koçaşlı Hoca sevenlerinin omuzları  üzerinde  Selimiye Camii Bahçesine  defnedildi.

İbrahim Koçaşlı hakkın rahmetine kavuştu (1)

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu yaptığı konuşmada İbrahim Koçaşlı’yı 2,5 yıl önce bir sabah namazında tanıdığını, Edirne’nin tüm camilerine giderek sabah namazlarını kılan değerli bir insan olduğunu söyledi. Kendisinin örnek alınacak bir hayat yaşadığını belirterek İbrahim Koçaşlı Hocaya Allahtan rahmet dileklerini sundu.

İbrahim Koçaşlı hakkın rahmetine kavuştu (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi konuşmasında Koçaşlı hocanın örnek bir din adamı olduğunu yaşamı süresince bu tavrını sürdürdüğünü belirtti.

Cenaze töreninde konuşan Edirne Milletvekili Şemsettin Emir Koçaşlı hocayı kısa sürede ifade etmenin mümkün olmadığını çok değerli bir insan olduğunu belirterek; “Bundan sonra Koçaşlı Hocam gibi değerli insanların neslinin tükendiğini görüyoruz. Hocamız herkesçe kabul gören yıllarca Edirne’de müftülük yapmış değerli bir insandı. Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabırlar versin” dedi.

İbrahim Koçaşlı hakkın rahmetine kavuştu (4)

 

 

 

 

 

 

 

Koçaşlı zamanında İmamlık yapan Selimiye Camisi Emekli Müezzini  Nadi Ersoy  İbrahim Koçaşlı’nın çok müsamahalı  bir insan olduğunu belirterek, gerektiğinde başkalarının cezasını üstlenirdi.  Emekli Öğretmen Şevkat Eli Derneği Başkanı Şakir Esendir, Hocanın gönül ehli bir insan olduğunu hiç kimsenin kendisi hakkında bir kötü söz söyleyemeyeceğini söyledi.

İbrahim Koçaşlı hakkın rahmetine kavuştu (2)

 

 

 

 

 

 

 

Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş cenazede yaptığı açıklamada,  İbrahim Koçaşlı’nın 1973 yılında Edirne’ye geldiğini, o sırada İmam Hatip’te derslere girdiğini belirterek, o günden 2015 yılına kadar Edirne’ye hizmet etti.  Mütevazı gönül ehli bir insandı. Allah Rahmet eylesin.  Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm ‘ hayatını hizmete adamış değerli bir insan olduğunu söyledi.  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof Dr. Hasan Kamil Yılmaz konuşmasında Koçaşlı hocanın İslam’ın tanıtılması konusunda büyük hizmetler verdiğini söyledi.  Edirne Ajans ailesi olarak İbrahim Koçaşlı’ya Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileklerimizi sunarız.

İbrahim Koçaşlı hakkın rahmetine kavuştu (5)

 50 total views,  2 views today

Next Post

Demirkıran; “ siyasi partiler koalisyona alışmalı”

Umre dönüşü gazetemize özel açıklama yapan S.P İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, Umrede olduğu sürede daha çok ibadetle meşgul olduğunu belirterek, Bu süre zarfında ülkenin gündemini fazla takip etmemesine rağmen geldiğimizde de aynı durumda olduğunu gördüğünü hükümetin bir türlü kurulamadığını kaydederek; “  Seçim sonuçları ortada partilerimizin aralarında uzlaşma kültürünü benimsemeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp