İçme suyu arıtma tesisi’nin yıllık bakımı yapıldı

admin

İçme suyu arıtma tesisi’nin yıllık bakımı yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü, İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde bulunan çökeltme havuzunun yıllık bakımını ve temizliğini gerçekleştirdi.

İçme suyu arıtma tesisi’nin yıllık bakımı yapıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirnelilere, içme suyunu hijyenik ve sağlıklı bir ortamda ulaştırabilmek adına çalışmalara devam eden Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, çökeltme havuzunda bakım ve temizlik çalışması yaptı.

Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu ”İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” mevzuatının, teknik ve hijyenik şartlarına uygunluğunun devamlılığı için tesise gelen ham suya yıl içerisinde yapılan kimyasal dozlamalar neticesinde çökeltme havuzlarında oluşan kirliliğin giderilmesini amaçladıklarını söyledi.

İçme suyu arıtma tesisi’nin yıllık bakımı yapıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her yıl gerçekleştirilen genel temizlik ve genel bakım işlerinin, arıtma tesisinin deneyimli personelleri tarafından tamamlandığı ifade eden yetkililer, “Edirne Belediyesi İçme Suyu Tesisi personeli olarak, tek misyonumuz halkımıza sağlıklı su vermektir. Bunun devamlılığı içinde çalışmalarımız periyodik ve güncel olarak devam edecektir” dedi.

 

 94 total views,  2 views today

Next Post

Rafet SEZEN “Edirne için varız”

                Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Bakan Yardımcımız Hasan Ali ÇELİK tarafından düzenlenen toplantıda Edirne deki mevcut sanayi tesisleri ve Lalapaşa Organize Sanayinin durumu ve problemleriyle; Keşan da kurulma aşamasında olan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Uzunköprü Organize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp