İHSANOĞLU”BİZ ÜLKEDE SEVGİ TOHUMLARI EKECEĞİZ”

admin

CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu helikopter ile Edirne’ye geldi. Saat 11.00’deT.Üniversitesinde partililer tarafından karşılanan İhsanoğlu konvoy eşliğinde Edirne Belediyesine gelerek Belediye Başkanı Recep Gürkan ile görüştü İhsanoğlu Gürkan’a başarılar diledi.  Beraberinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, İstanbul Milletvekili,  Süleyman Çelebi Çevre ilçelerden CHP ve MHP belediye başkanları, partililer ile çok sayıda vatanda coşku ile karşıladı.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU (3)

Daha sonra Taş Odalarına geçen İhsanoğlu’na CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün üreticiler adına buğday başağı demeti sundu. Ve başarılar diledi.

Burada söz alan İhsanoğlu “Sayın milletvekilleri sayın belediye başkanları Edirne’nin değerli insanları, hepinizi saygı ile selamlıyorum. Sultanların şehri, şehirlerin sultanı Osmanlı Devletinin ikinci başkenti ülkemizin medarı iftiharı Edirne’de bulunmaktan dolayı ben eşim ve bizimle beraber olan şerefli ve zorlu yolculuğa çıkan bütün arkadaşlarımla birlikte bizlere gösterdiğiniz bu ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim.

Biz buraya Bursa’dan geliyoruz. Bursa Osmanlı Devletinin kurulduğu şehir ilk başkenti. Orada da Esnaf ve Sanatkârlar Derneğinin Başkanı bize hoş geldiniz dedi.

EKİN BAŞAKLARI İLE KARŞILANMAK BENİ MUTLU ETTİ

Bana ‘sizin ekmek için mücadeleniz bizi memnun etti. Milyonlarca esnafın amacı ekmeğini kazanmaktır. Biz işlerimizi ekmek teknesi olarak nitelendiriyoruz. Sizin ekmeği amaç edinmeniz bizi çok sevindirdi’ dedi. Cumhuriyetimizin en gelişmiş vilayetlerinden biri Edirne’de yine ekin başakları ile karşılanmak beni çok sevindirdi. Buğday taneleri bizim bereketimizdir. Burada Selimiye Camisi’nde ihtişam var. Bunun içinde sadelik var ve alçak gönüllülük vardır. Bizim 16 Haziranda başlattığımız bu mücadele Türkiye’ye sevgi tohumlarını ekmek içindir.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU

BEN MEHMET AKİF’İN ARKADAŞININ OĞLUYUM

Biz nefret tohumlarının ekilmesini istemiyoruz. Biz bunu yaparken milletimizin isteklerini dile getiriyoruz. 76 milyonun mukaddes gördüğü bir şey vardır. O da bayrağımızdır. Ben İstiklal marşını yazan Mehmet Akif Beyin arkadaşının oğluyum.  Biz bu gezilerimiz sırasında birlik ve beraberlik mesajları veriyoruz. Ülkenin etrafını saran şer odaklarını önlemeyi hedefliyoruz. 9 yıl, en büyük İslam örgütünün başındaydım 100 ülkeyi ziyaret ettim. Üst düzey yöneticileri ile görüşme imkânım oldu. Uluslararası ilişkileri iyi bilirim Atatürk’ün söylediği gibi ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözlerine bağlı olarak bu gemiyi selamete ulaştıracağız. Esnaflarla yaptığım görüşmeler diğer illerden farklı değil.  İnsanlarımız aynı dilekleri belirtiyorlar. Bütün illerimiz değişim istiyor. Bunu keşfeden iki parti Türkiye tarihinde ilk kez birleşti. Bu partiler kendi siyasetini bir yana bıraktı,  halkın sesine kulak verdi. Onların yanına dört parti daha katıldı. Cumhurbaşkanı seçimi belediye seçimi değildir. Başka bir seçimdir. Biz siyasette değişiklik yapmıyoruz.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU (1)

Burada kendinize yakın gördüğünüz üç cumhurbaşkanı adayından birine oy vereceksiniz. O Seçtiğiniz kişiyi devletin başına getireceksiniz. Seçeceğiniz kişi ülkede ve çevredeki kavgayı bitirecek kişi olursa daha iyi değil midir? Edirne, Trakya her zaman seçimlerde en doğru kararı vermiştir” dedi. Öğlen namazı kılıp halkla sohbet eden İhsanoğlu Saat 14.00 de Kırklareli’ne gitmek üzere seçim otobüsüyle Edirne’den ayrıldı.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU (4)

EKMELEDDİN İHSANOĞLU (2)

EKMELEDDİN İHSANOĞLU (5)

 

 

 

 

 

 

 

 211 total views,  2 views today

Next Post

İHSANOĞLU FARKLI BİR İNSAN

CHP ve MHP’nin ortak Cumhurbaşkanı adayı Prof Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu hafta sonunda Trakya turundaydı. İlk olarak Edirne’ye geldi.  Ortak adayın arkasında öyle görkemli, yanında  devlet gücü olan onlarca TV kanalından yayınlanan bir seçim propagandası yapmıyor Seçim otobüsü yanında kendini destekleyenlerin, partilerin bölge milletvekilleri ve belediye başkanları ile kendisini merak eden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp