iki ayda 1.363 sürücüye 751.976 TL Ceza Kesildi

admin

Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, 2021 Yılı Trafik çalışmalarının değerlendirmesi yapılmış olup, bu kapsamda; Trafik güvenliğinin artırılması ve korunması için Edirne İl J.K. lığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Ocak-Şubat Ayları içerisinde toplam 35.671 araç kontrol edildiği açıklandı.


Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Ocak – Şubat 2021 ayları içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 495 Araç trafikten men edilmiş, 1363 sürücüye 751.976 tl cezai işlem uygulanmıştır.
Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurullarına uyulmaması nedeniyle 2021 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde sorumluluk sınırlarımız içerisinde toplam 18 Maddi hasarlı, 13 Yaralanmalı, 1 Ölümlü olmak üzere toplam 32 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 20 Vatandaşımız yaralanmış, 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.


İl J. K. lığımızca sorumluluk sahamızda vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler artırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleri ile katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanları ise 112 no’lu Acil Çağrı Merkezine ait telefona ihbarda bulunulmalıdır.” ifadelerine yer verildi.

 1,104 total views,  9 views today

Next Post

MİLLİ MÜCADELE RUHU, ÇANAKKALE’NİN ARDINDAN İZMİR’E TAŞINDI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümünde, Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kabulünün 100. Yılında İstiklâl Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ardından İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu ve İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde ziyaretçileri ile buluştu. Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, 2021 yılının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp