İki Bakan Edirne’deydi

admin

Sağlık Bakınımız Mehmet Müezzinoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı hafta sonunda Kırklareli Ziyaretinin ardından Edirne’ye geldi.

ak parti bakanlar

 

ak parti bakanlar3

 

mehme tmüzezzinoğlu (9)

Edirne ziyaretlerinde Parti İl merkezini ziyaret eden Bakanlar,bir süre partililerle görüşme yaptı sorunlarını dinledi.AK Parti iktidarı döneminde ülkenin ekonomik, kültürel, sosyal, sağlık ve eğitim alanlarında büyük atılımlar yaşadığını kaydeden Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, konuşmasında daha sonra şunları kaydetti ” bilindiği gibi ülkemizde cumhurbaşkanı krizi yaşadı,

bin ali yıldırım (1)

. Hiç kimse milliyetçiliği ölçme aletine sahip değildir, aksi görülmedikçe herkes vatanperverdir, herkes milliyetçidir. Muhakkak ki egemenlik bir ibareden ibaret değil. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Millet kimi seçmişse egemenliği millet adına o kullanır, kimsenin müdahale hakkı yoktur.

Kopyası mehme tmüzezzinoğlu (9)

mehme tmüzezzinoğlu (6)

 

ak parti bakanlar55

mehme tmüzezzinoğlu

Hükümetimiz önündeki tüm engelleri sabırla aştı . Biz hep millete güvendik, teşkilatımıza güvendik. Muhafazakarız biz. İnsan gruplarını millet haline getiren değerler vardır, biz bu değerlere önem veririz, bu yönde hassasiyetlerimiz var. Bu anlamda muhafazakarız, ama asla statükocu değiliz. Yenilikçi ve dinamik, temposu hızlı bir partiyiz. Evet demokratız. Demokraside insan hak ve özgürlükleri var, çoğulculuk var.

melek yörük

Muhafazakar değerlerle demokrasi arasında bağları oluşturan partimizin kimliği muhafazakar ve demokrattır.” Dedi

TÜRK MİLLETİ GİBİ PARASI DA DEĞERLİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu konuşmasında partinin kimsenin hayal edemediklerini gerçekleştirdiğini belirterek, ” Ak Parti iktidarıyla ülkemizde hayal edilemeyenler oldu. 2003’ün başında ‘Şimdi Türkiye’de dolar 1 milyon 750 bin lira, 2013 yılında kaç lira olur’ deseydik, muhtemelen herkes en az 5 milyon derdi.

mehme tmüzezzinoğlu (14)

Şimdi ‘Türk parası neden bu kadar değerli’ diyorlar, ey milliyetçiler, ey ulusalcılar, Türk Milleti değerli de parası da onun için değerli. Paramızı pula çevirdiniz, eskiden paramızın sonunda 6 sıfır vardı.Partimiz iktidar olmasaydı sonundaki sıfır sayısı 9 olurdu. Bunlar ancak milleti fakirleştirmeyi, muhtaç etmeyi başarırlar.

Büyük Türk Milleti muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki yere yakışır Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatarak bu işler olmaz” dedi.

mehme tmüzezzinoğlu (10)

Bakan Müezzinoğlu ve Yazıcı ziyareti sonrası Ticaret Borsası ve ETSO’nun Meriç Nehir kenarındaki restoranda düzenlediği akşam yemeğine katıldı. Yemeğin ardından davetlilere konuşan ve komşumuz Bulgaristan ile yaşanan sıkıntılara değinen Gümrük ve Ticaret Bakanı yazıcı şunları söyledi: “Taşımacılıkta ikili taşıma, üçlü taşıma ve transit taşıma gibi yöntemler var. Tüm bunların kuralları vardır. Bunlar TIR karneleri olarak niteleniyor. Bulgaristan bu kurallara uymadığı için Türkiye yaptırım uyguluyor, haklı olarak. ‘ülkemiz yaptırım uyguluyor’ diyerek Bulgaristan haksız olarak bizim TIR’larımızdan para tahsis etmeye kalkışıyor.

recai koçaşlı

Ben komşumuz Bulgaristan’ı’ bu yönde duyarlı davranmaya davet ediyorum. AB üyesi bir ülke, bu kurallara uymak zorunda. Hem Avrupa Birliği hukuk kurallarını önemseyecek, Kopenhag kriterlerinden söz edecek, o grubun üyesi bir ülke bu kurallarla bağdaşmayan bir uygulama içerisine girecek. Bu kabul edilebilir değil.

ak parti bakanlar5

Sabırla ve metanetle bunu aşacağız. Gümrük kapılarında kaçağın her türlüsünün önlenmesi gerekiyor. İnsan kaçağı, uyuşturucu kaçağı, yolcu kaçağı, eşya kaçağı her neyse bunu önleyeceksiniz.

Kaçağı önleyemeyen bir idare, kayıt dışılığa, haksızlığa yol açıyor demektir ve ekonomilerin en önemli sorunlarından bir tanesi de kayıt dışılıktır.

Kayıt dışılık ne kadar fazla ise, kayıtlı olanların yükü de o kadar artar. Çünkü devlet dediğimiz hizmet organizasyonu, kar, giderlerini, hizmetlerini elde edeceği vergilerle sağlar. O vergiyi de

kayıtlı olandan alır, planlamayı ona göre yapar.Bunlar vergi oranları ile bağlantılıdır. Kayıt dışını ne kadar azaltırsak, kayıtlı olanların vergi yükü de o kadar azalır.

ak parti bakanlar-gzt

Sağlık Bakanı Müzzinoğlu buradaki konuşmasında BEKO Basketbol Ligi’nde 4’ncü sezonunu geçiren Olin Edirne Basketbol Takımına sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Müezzinoğlu, “Olin Edirne Basketbol Takımı gerçekten kentimizin marka değeri olmuş. Edirne’nin medeni olmanın, modern olmanın, çağdaş olmanın spordaki marka değerini oluşturabilmiştir.

O marka değerine bu masadakiler sahip çıkarsa o marka değeri yaşar. Yoksa birilerine havale ederse, korkarım ki bizim güzel sözümüzde olduğu gibi; Elden gelen öğün olmaz o da vaktinde gelmez. Dolayısıyla önce biz sahip çıkacağız. Bu Edirne’nin öz değeridir. Bu değere sahip çıkmalıyız” dedi

Bakanlar, akşam yemeğinin ardından incelemelerde bulunmak üzere Hamzabeyli Sınır Kapısı’na geçti.

 EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / edirneajans@hotmail.com / 214 24 04 

 199 total views,  2 views today

Next Post

NİCE BAYRAMLARA ERİŞMENİZİ DİLERİZ

Bir dini bayramımıza daha eriştik. Mübarek Kurban Bayramımızı kutluyoruz. Genellikle bayram günleri kutlamalarında söylenenler klasikleşmiş, alışılmış sözlerdir. Bu kutsal günleri çoğumuz”Bayramınız mübarek olsun veya kutlu olsun, iyi bayramlar” diye beylik sözlerle geçiştiririz. Aslında bu tür bayramların özünü oluşturan, toplumu birleştiren aileler arasında dostlukları pekiştiren, kırgınlık ve dargınlıkları gideren özelliğinin bulunduğunu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp