İki Muhtar Rekora Koşuyor

admin

Edirne Merkez köylerinden İskender Köy Muhtarı ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Cevat Meriç ile Ahi Köy Muhtarı Remzi Balcı muhtarlıkta 30 yılını tamamladı. 30 Martta yapılacak seçimlere katılarak rekora ulaşmak istiyorlar. Vefat eden Sabuni Mahallesi Muhtarı Şevki Küpenin muhtarlık süresini egale etmeyi amaçlayan Muhtarlar, Özellikle köylerde muhtarlığın çok güç koşullarda yapıldığını, kent merkezindeki muhtarlar kadar imkânlarının bulunmadığını söylediler.

Cevat Meriç ile Ahi Köy Muhtarı Remzi Balcı

KÖY MUHTARLIĞI ZOR BİR GÖREV

Tüm bu zorluklara karşın halka hizmet etmenin hakka hizmet etme duygusu ile hareket ederek insan ömrünün yarısı kadar zamanlarının muhtarlık hizmeti ile geçtiğini belirttiler. Bu göreve soyunanların özverili çalışmayı baştan kabullenmesi gereken kimseler olması gerektiğini belirten muhtarlar, köylerde halkın her hizmetine koşmanın yardımcı olmanın muhtarların asli görevi olduğunu ifade ettiler.

Cevat Meriç ile Ahi Köy Muhtarı Remzi Balcı3

DUAYENLERİ HAYRANLIKLA İZLİYOR

30 yıllık muhtar ağabeyleri yanında Köy Muhtarları Derneğinde görev yapan Orhaniye Köyü Muhtarı Ali Döngel ilk dönem muhtarlığını tamamlayıp ikinci döneme hazırlanıyor. Muhtarlık görevini 30 yıl sürdüren ağabeylerinin deneyimlerinden yararlanmak istediğini bu amaçla yola çıktığını ifade eden Döngel, köylerde gençlerin muhtarlık görevine soyunmalarının zamanının geldiğini kendisinin bu kuşağın temsilcisi olarak muhtarlığa soyunduğunu başarılı olmak için gayret gösterdiğini belirtti.

Cevat Meriç ile Ahi Köy Muhtarı Remzi Balcı3 (1)

 

 

 

 

 

 137 total views,  2 views today

Next Post

BİTSİN ARTIK BU ÇİLE

Sosyal demokratların belediye başkan adaylarının açıklamasını geciktirmesi kim nasıl yorumlarsa yorumlasın seçimi kazanmalarını riske atıyor. Bakıyoruz, Edirne caddelerinde turlayan esnafları ziyaret eden, evlerin kapısına çalıp kendini tanıtan AK Parti adayı Ahmet Günşen Hoca. Bir süre önce, kimsenin tanımadığı, ‘bu kim nereden çıktı’ diye sorduğu bir aday bugün seçimde iddialı duruma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp