İki Ülke Bir Etkinlik

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Geçtiğimiz Cumartesi günü Bulgaristan Yanbol İli, Elevo İlçesi Boylarovo Belediye’sinin davetlisi olarak düzenlenen etkinliğe katılan Edirne Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve 4 güreşçimiz büyük beğeni topladı.

bulgaristan_yanbol

Edirne Belediyesi Kültür Müdürü Bilgin Deviren’in yönetiminde etkinliğe katılan ekibimiz Edirne ‘yi başarı ile temsil etti.

bulgaristan_yanbol2

Boylarovo Belediye Başkanı Hristo Hristov etkinliğe büyük bir coşku getiren ekibimize teşekkürlerini belirterek ilk defa bir Türk ekibinin bu etkinliğe katıldığını, diğer yıllarda da bu güzel etkinliğe katılımın devam etmesini arzuladıklarını belirtti.

bulgaristan_yanbol3

Aralarında Süloğlu eski Belediye Başkanı Hüseyin Kenar’ında bulunduğu Edirneli misafirlerin ve Baylarovo Belediyesi sakinlerinin katılımı ile protokol konuşmalarından sonra halk oyunları gösterileri yapıldı. Edirne Belediyesi Halk oyunları Ekibi Mehmet Grammeşin’in sorumluluğunda kına gecesini canlandırarak güzel bir performans sergilediler. Coşkulu alkışların sahibi oldular.

bulgaristan_yanbol4

Daha sonra her yıl yapılan güreşlere ekibimizin de katılımı ile başlandı. Gençlerin kıran kırana güreşleri görülmeğe değerdi.

bulgaristan_yanbol5

Bizim güreşçilerimizin Kırkpınar davul zurnaları ile bu minik çayırda Kırkpınarı yaşatmaları izleyicilerin coşkulu alkışları ile takdir topladı. Güreş sonunda Boylorovo Belediye Başkanı Hristo Hristov Edirne Belediyesi Kültür Müdürü Bilgin Deviren’ e katkılarından dolayı memnuniyetini belirtti.

bulgaristan_yanbol6

Güreşçilerimize bir Koç armağan eden Belediye Başkanı iki ülke dostluğunun gelişmesine yapılan katkılarından dolayı Edirne Belediyesine teşekkür etti. Ekibimizin Edirne yi en iyi bir şekilde temsil etmenin mutluluğu ile beraber koçuda alarak Edirne ye döndüler.


bulgaristan_yanbol7 bulgaristan_yanbol8 bulgaristan_yanbol9 bulgaristan_yanbol10

 

 

 

 

 

 

 435 total views,  5 views today

Next Post

Havsa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Havsa ilçesinde coşkuyla kutlandı. Etkinliklere, Kaymakam V.Mustafa Çakır, Jan Böl. Kom. Kd. Üst. Tek Mahir Aşık, Belediye Başkanı Oğuz Tekin, İl genel ve belediye meclis üyeleri, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri ve Orta […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp