İKİ YÜZLÜ ve KİRLİ SİYASET ..

admin

Bir vatandaş olarak,televizyon ekranlarını dolaşıp, AKP’de yaşanan sorunlar ve bitmek üzere olan Davutoğlu dönemi ile ilgili yorumları dinliyorum. Aslında Erdoğan tarafından görevlendirildiği ve kullanıldığı dönem demek daha doğru olur ya. Anlaşılan o ki ; Cumhurbaşkanı Başkanlık amacına ulaşacağı yolda,kafasındaki senaryo gereği yine birilerini hatalı,suçlu ilan ediyor.Gerçek amacını gizlemek için elbette yine muhtarlara dediği gibi Vatan ve Millet’e hizmet yolunda diye açıklamalar yapıyor.

Bazı yorumcular ise bu yöntemi ve sonuçlarını  satranç ustasının başarısı olarak açıklıyor.

Efendim bu başarılı ustanın ;

Siyasi öngörüsü varmış,

Hedefini belirliyormuş,

Yapacağı işi ve yöntemi planlıyormuş,

Gizli ajandasını gerçekleştirmek için basını ve diğer organları yönlendiriyormuş,

Kamuoyunu ve ortamı hazır bulunca da gizli ajandasını  hem de Devlet,Millet yararına yürürlüğe sokuyormuş.

Bu nedenle siyasi başarısını kabul etmek gerekmiş….

Gerçekten doğru,siyasi başarısı sayesinde ;

Ne Irak kaldı,ne de Suriye,

Ülkemiz göçmen kampına döndü,

PKK terör örgütü yeniden hortladı,

Bazı bölgelerde ilçelerimiz yaşanamaz hale geldi,

Çocuklarımız okuyamaz,dükkanlarımız açılamaz oldu. Şehit vermediğimiz gün kalmadı,  Kumpas davalarla Silahlı Kuvvetler yıpratıldı,

Siyaset kokan kararlarla yargıya güven sıfırlandı,

En kötüsü kutuplaştık ve birbirimize karşı kinlendik. Daha fazla saymaya gerek var mı ?

Gerçekten başarılı demek için yetmez mi.

Gizli ajanda ile yapılan siyaseti başarı,siyasetçiyi de başarılı görenlere sormak lazım ;

Bu saydıklarımızı başarı olarak görüyor musunuz ? Ayrıca Demokrasi’nin önemli özelliklerinden biri şeffaflık ve açıklık değil midir ?

Bizim bildiğimiz,kafasındaki  gerçek amacını saklayarak Vatan,Millet meselesi diye gerçeği saptıranlara,söylediği ve olduğu gibi görünmeyenlere, bu yöntemle adam kullanıp sonra da ortada bırakanlara  en azından iki yüzlü davranıyor,çok tehlikeli denir.

İradesini başkalarına teslim edip,işbirliği yapanların ve kendini  kullandıranların ise; neyi,niçin yaptıklarını bilmedikleri için çok daha  tehlikeli  olabileceklerini düşünüyor  ve bu zavallı insanlara  sadece müstehaktır deyip geçmek istiyorum.

Kısacası ve açıkçası ;

Eğer demokrasi varsa ve gerçekten demokrasiye inanıyorsanız,iki yüzlü,kirli siyaseti “Siyasi başarı” diye açıklayacak özgür tek bir aydın ya da basın mensubu bulamazsınız.

Ülkemiz için hayırlı olması dileği ile kalın sağlıcakla.

 155 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Vali Vekili Beyazıt TANÇ’ın anneler günü mesajı

            Sevgi ve şefkat duygularının kaynağı olan “Annelerimiz”, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük görev ve sorumluluklar üstlenmiştir. Hoşgörüsüzlüğün oldukça yoğun yaşandığı dünyamızda kadına yönelik şiddetin durması, kadınların hayatımızın her alanında önemli rol üstlenmesi için gerekli görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Nesillerin yetiştirilmesinde, küçük bir çocuğun “Önce insan” olabilmesinde büyük emek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp