İKİNCİ BAHARLARINDA EDİRNE’Yİ YENİDEN KEŞFETTİLER!…

admin

Edirne Belediye Başkanlığından sosyal projelerine bir yenisini daha ekledi.Edirne Belediye Başkanlığınca, Edirne Merkez’de yaşayan 65 yaş üstü yaşlılara yönelik yepyeni bir sosyal proje geliştirildi.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (6)kpk

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Edirne Belediyesi olarak sosyal projelerimizle halkımıza daha iyi hizmeti sunmayı, belirli konularda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Tüm sosyal projelerimizde amacımız vatandaşlarımıza daha iyi hizmeti sunmak. Edirne Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi yaşlılara, engellilere, çocuklara ve dezavantajlı vatandaşlara ilgi göstermeye ve onlarla ilgili projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (26)

Başkan Sedefçi, Edirne Belediye Başkanlığı’nda başlatılan sosyal proje kapsamında, Edirne merkez mahallelerde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların muhtarlıklar aracılığıyla tespit edilerek, bakıma muhtaç olanlar, sağlık sorunları yaşayanlar, ihtiyaç sahipleri, hatta avukat, psikolog ihtiyacı olanlar saptanarak, onları destekleme çalışması başlatıldığını ifade etti. Ayrıca Sedefçi, “65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik başlattığımız bu proje kapsamında, evlerinde yaşlarının vermiş olduğu sağlık sorunları, hayatlarını mahallelerinin dışına taşımakta zorlanan 65 yaş üstü vatandaşlarımızı evlerinden Belediye otobüslerimizle alarak Edirne gezisi yaptırmaya başladık. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik başlattığımız bu Edirne Gezi turlarıyla, vatandaşlarımızın yaşadıkları kenti daha iyi tanımalarını ve ruhsal açıdan da güçlenmelerini hedefledik.” dedi.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (6)

PROJENİN İLK GEZİSİ TALATPAŞA MAHALLESİ İLE BAŞLADI

Edirne Belediye Başkanlığınca, 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik başlatılan proje kapsamında ilk Edirne Gezi turu gerçekleştirildi.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (15)

Talatpaşa Mahallesi’nde yaşayan 65 yaş üstü 30 kadının katıldığı Edirne Gezi turu sabah saatlerinde yeni yerleşim bölgesinin otobüsle ile gezilmesi ile

başladı. Gezi turu kapsamında, Edirne Belediye Başkanlığınca yapılan Suni Gölet gezildi. Ardından, Toki yerleşim Bölgesi, Sarayiçi Bölgesi, Sultan II.Beyazıt Külliyesi ziyaret edildi.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (30)

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nun da eşliğinde Sultan II.Beyazıt Külliyesi’ni gezen Talatpaşa Mahallesi sakinleri, böyle bir gezi düzenlendiği için çok memnun olduklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye teşekkür ettiler.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (73)

Sultan II.Beyazıt Külliyesi ziyaretinin ardından, Karaağaç Mahallesi, Lozan anıtı ve Pazarkule’ye götürülen Talatpaşa Mahallesi sakini kadınlar, Protokol Evi’nde müzik eşliğinde yemek yediler. Protokol Evi’nde eğlenceyi doruğa taşıyan kadınlar, Edirne Belediye Bandosu’nda görevli müzisyenler eşliğinde müzik dinleyerek, hareketli oyun havaları ile gönüllerince eğlendiler.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (44)

Selimiye Camii ve ardından Edirne Belediye Binasını gezen Talatpaşa Mahallesi sakini kadınlar, “Edirne Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye çok teşekkür ediyoruz. İçimizde Edirne’de yaşasa da Sağlık Müzesi’ni, Sarayiçi’ni, yeni yerleşim bölgesini görmeyen arkadaşlarımız vardı. Başkanımız Hamdi Sedefçi sayesinde böyle bir etkinlikle Edirne’mizi biraz daha tanımış olduk. Beraberimizdeki Belediye personelinin anlatımları ile yaşadığımız kentle ilgili çok güzel bilgiler öğrendik. Emeği geçen herkese tekrardan çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (61) 2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (63)
2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (77) 2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (97) 2014_01_17 talatpa+şa mahallesi edirne gezisi (113)

 

 

 

 

 

 

 

 128 total views,  2 views today

Next Post

Süloğlu Belediyesi 500 fidan dikti

Süloğlu Belediyesince, ilçede Cumhuriyet İlköğretim Okulu önünde, Süloğlu Baraj Parkında ve Yeni Mahalle mevkiinde toplam 500 adet erik, armut ve çınar fidesi dikimi gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Erol Atik, göreve geldiklerinde bu güne kadar Süloğlu İlçesinde yeşil alanların arttırılmasına önem verdiklerini, şehrin oksijen deposu haline gelmesi için tüm imkanları kullandıklarını söyledi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp