İkiz kardeş güreşçiler dereceye girmek için mücadele edecek

admin

İkiz kardeş güreşçiler dereceye girmek için mücadele edecek (3)

 

 

 

 

 

 

655.Kırkpınar Güreşleri için Edirne’ye gelerek kayıt yaptıran 2013 yılı 652. Kırkpınar Başpehlivanı Antalya Elmalı ilçesi pehlivanlarından 28 yaşındaki İsmail Balaban,  ikiz kardeşi Turan Balaban ile birlikte Edirne’ye gelip Mimar Sinan Spor Salonunda kayıtlarını yaptırdı. Bu yıl güreşlere iddialı hazırlandığını belirten 2013 yılı Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban şunları söyledi; “ Geçen yıl yarı finalde yenildim. 2014 yılında final yaptım.

İkiz kardeş güreşçiler dereceye girmek için mücadele edecek (1)

 

 

 

 

 

 

2013 yılında Kırkpınar’da başpehlivanlığı kazandım.  2016 yılında yapılacak 655 Kırkpınar güreşleri için Edirne’ye geldik. Burada kaydımızı yaptırdık. Hakkımız ne ise razıyız hayırlı olsun. Bu yıl iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu hazırlık döneminde güzel dereceler elde ettik. Rakiplerimizle kıran kırana müsabakalar yaptık. Burada yapılacak güreşimle Antalyalı hemşerilerime altın kemeri hediye etmek istiyorum. İnşallah hemşerilerimi utandırmam. Kuramızı çekerek mücadelemizi sürdüreceğiz. Güreşte rakipleri küçümsemek doğru değil. Başpehlivanlık güreşine çıkanlar kendilerini kanıtlayarak sahaya çıkıyor. Bana güre Başpehlivanlık güreşinde herkes iddialıdır. Bundan önce derece alan pehlivanlar daha iyi çalışmak zorundalar. Güreşseverlerin onlardan beklentileri var. Bunu dikkate alarak daha iyi hazırlanıp daha iyi çalışıyorlar. Derece alanlar şu anda Kırkpınar başpehlivanlığında favori gösteriliyorlar.
İkiz kardeş güreşçiler dereceye girmek için mücadele edecek (2)

 74 total views,  2 views today

Next Post

Birlik beraberlik ne güzel

            Birlik ve beraberliğin önemini ve gücünü tanımlamak için“Bir elin nesi iki elin sesi var” denir. Bunun en güzel örneğini Çarşamba günü akşamı Mimar Sinan Salonu önünde toplanıp Atatürk Anıtı önüne kadar ellerinde bayrakları ile yürüyen tek amaç etrafında kenetlenmiş halkımızda gördüm.             Buradaki darbeyi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp