İkizevler kadın gösteri merkezi törenle açıldı

admin

AB Projesi ile restore edilen Edirne Esnaf ve Sanatkârların gösteri merkezinin yapılacağı tarihi bina törenle hizmete girdi. Buradaki törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan vali Yardımcısı…  ETSO yönetim Kurulu Başkanı Recep Gürkan Meclis Başkanı Mehmet Eren, EDOSOB başkanı Emin İnağ ile gösteri merkezindeki bayanlar katıldı.

İkizevler kadın gösteri merkezi törenle açıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Törende söz alan Belediye Başkanı Gürkan, Bugün Edinenin 92. Kurtuluş yıldönümü Bugün ayrıca “ Kadına Şiddete Hayır” günü iki gün örtüştü. Türkiye Cumhuriyetinin temelini oluşturan Kurtuluş Savaşı Büyük oranda Türk kadınlarının katkıları ile kazanıldı. Bunu kabul etmeliyiz. Ülkemiz böyle günlerden geçerek bağımsızlığa kavuştuk. Bugün kadına şiddet uygulayan Vandallar bunu hatırlamaları gerekir. Biz bugün varsak kadınlarımız sayesinde varız. Kadına şiddete herkes son vermeli. Buradaki el emeği eserlere baktığımızda ne kadar güzel olduğunu görüyoruz. Kadınların elinin değmediği bir yerin güzel olması mümkünmüdür. Ev ve işyerlerinde güzelliği kadınlarımız sağlar. Bu arada Kurtuluş bayramınız kutlu olsun .

İkizevler kadın gösteri merkezi törenle açıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

İKİZEVLER BİR AB PROJESİ

Bu bir Avrupa Birliği projesiydi “İkizevleri Valilik biz ve İpsala Belediyesi ile birlikte yaptığımız ortak projede her iki taraf birer bina kazandırdık. Bizim Binamız Esnaf ve Sanatkârlar Gösteri merkezi olarak hizmete devam ediyor. . Buradaki çalışmalarda esnaf ve sanatkârlarımızın eserlerini sergilemesini ve eserlerimizin gün ışığında kalmasını sağlıyoruz. Bugün de Edirne’nin kurtuluş günü olan 25 Kasım günü nedeniyle bizler de katkı sağlamak istedik. Böylece İkiz evlerin halkımız tarafından tanınmasını sağlamak istedik. Bu etkinliklerin tanıtılması gerekiyor amacımız buydu. Bu amaca ulaşacağımıza inanıyorum. Edirnelilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İkizevler kadın gösteri merkezi törenle açıldı (1)

 171 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’nin kurtuluşunun 92. yılı kutlandı

Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92’inci yıl dönümü kutlamaları Atatürk  Anıtı önünde düzenlenen törenle başladı. Burada yapılan törene    Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı,Edirne  Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Milli Eğitim Müdürü, Daire Müdürleri, öğretmen öğrenciler ile  çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp