İktidar Partisinde Aday Olmanın 7 Kıstası

admin

AK Parti, belediye başkanı olmak isteyenlerde 7 kriter arıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde AK Parti’nin aday göstermek için aradığı kriterleri açıkladı.

Türel, “öncelikli olarak halkın itibarına ve parti teşkilatlarının olumlu düşüncelerine mazhar arkadaşlarımızı tespit etmeye yöneliktir” dedi.

 

“7 AŞAMADAN OLUŞUYOR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, AK Parti’nin aday göstermek için aradığı kriterleri açıkladı. AK Parti’de bu sürecin 7 aşamadan oluştuğunu söyleyen Türel, adaylık tespitlerinin bu yönde yapıldığını söyledi.

İlk kriterin ‘halk nezdinde itibar’ olduğunu belirten Türel, halk nezdindeki itibarının ölçümünü bilimsel anketlerle yapıldığını söyledi. Böylece parti birçok vilayette yapacakları anketle aday hakkında direk halktan istihbarat toplamış olacak.

TEMAYÜL YOKLAMALARI

Temayül yoklamalarının 7 aşamalı kriterlerden bir tanesi olduğunu söyleyen Türel, “teşkilatlarımızda temayül yoklaması yapıyoruz. Burada şöyle bir yanlış algı oluşuyor; sonuçları açıkladığımızda sanki oradan birinci çıkan arkadaşımız kendinde belediye başkan adaylığı hakkı görür gibi kendisini algılıyor. Halbuki hiç böyle bir şey yok. Orada sonuncu çıkmış arkadaşımız da belediye başkan adayı olabilir” dedi.

KOORDİNATÖR RAPORLARI

 

Aday Tespit çalışmaları kapsamında Türkiye‘yi 12 Bölgeye böldüklerini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, bölge Koordinatörlerinin zaman zaman teşkilatların da haberi olmadan yapılan raporlama neticesinin aday adaylığı sürecinde etken faktör olduğunu söyledi.

MİLLETVEKİLLERİNİN KANAATİ

 

Kendisi başkanlığında bir heyet tarafından hazırlanan değerlendirme raporunun MYK’ya arz edildiğini söyleyen Türel, Milletvekillerinin kanaatlerinin de bir rapora dönüştürülüp MKYK’ya arz edildiğini söyledi.

SON KARAR ERDOĞAN’IN

 

Bütün bu değerlendirmelerin sonucunda hazırlanan raporun son olarak Başbakan’a sunulduğunu söyleyen Türel, “değerlendirmeler Başbakanımızın tasvibine sunulur. Sayın Başbakanımız onaylar veya onaylamaz. Ama Sayın Başbakanımız’ın tasvibiyle karar kesinlemiş olur” dedi.

İlk kriterlerinin ‘halk nezdinde itibar’ olduğunu yineleyen Türel,”bizim kriterlerimiz öncelikli olarak halkın itibarına ve parti teşkilatlarımızın olumlu düşüncelerine mazhar arkadaşlarımızı tespit etmeye yöneliktir” dedi.MEDRES TÜREL

 179 total views,  2 views today

Next Post

AYTIN “Edirne’de Tüm Kuruluşlar Birlik İçinde Olmalı”

Birliğin yeni yıldaki çalışmalarını  değerlendiren,Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı  Tuncay Aytın, bölgenin en büyük damızlık hayvan yetiştiricileri kuruluşu   olan,birliklerinin yeni yılda yeni hizmetlerle  hizmetlerini  daha da yaygınlaştıracaklarını  , belirterek şunları kaydetti” Hayvancılığımızın gelişmesinde damızlık üretiminin ne kadar önemli olduğunu   üreticilerimiz daha iyi bilirler. Bu görevi Edirne Damızlık […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp