İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplandı

admin

Edirne İl Genel Meclisi 5302 sayılı İl İdare Kanunun 12. Maddesinin ek fıkrası gereğince gündemindeki konuları görüşmek üzere toplandı. İl Genel Meclisinin 2014 yılı 1. Olağanüstü toplantısı perşembe günü (dün) saat 14.00 de başladı.

il genel meclis toplantı (4)

Gündem açılış ve yoklama ile başladı. Başkan Aziz Çıkrıkçı Gündem ile ilgili ön konuşmasını yaptı. Toplantıya İl Genel Meclisi Üyeleri ile İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Alaaddin Uğur katıldı.  Gündemin 2. Maddesine göre Mali Hizmetler Müdürlüğünün 15.03.2014 tarih ve 8753 sayılı İller Bankasına yedi yıl vadeli 10.000.000.00 Tl borçlanması konulu teklifi görüşüldü.

il genel meclis toplantı

Daha sonra Mali Hizmetler Müdürlüğünün 15/08/2014 tarih ve 8755sayılı Edirne’de faaliyet gösteren Amatör spor kulüplerindeki sporcuların lisans (bonservis) ücretlerinin2014 mali yılı bütçesinden karşılanması  konulu  teklifi görüşüldü. Bu konuda alınan karara göre 25 bin lira ile 30 bin lira arasında yardım yapılması kararlaştırıldı. Çıkıkçı konuşmasında iller bankasından istenecek paranın kullanacağı yerler konusunda açıklama yaptı.

il genel meclis toplantı (1)

Özel İdare Genel Sekreter yardımcısı Alaaddin Uğur toplantıda yaptığı konuşmada İl özel idarelerinin il genelinde halkın ihtiyaçlarını karşılayan yatırımcı kurumlar olduğunu belirterek şunları söyledi, “ Bu iş sonunda paraya dayanıyor. Bizim 25 ve 30 milyon bütçemiz var Bunun bir bölümü cari harcamalara gidiyor. Gelen paraları tahsis olarak harcıyoruz başka yere harcamamız mümkün değil. Biz 25 milyon liranın 10 milyon lirasını yatırım olarak harcamışız. 254 köyümüz bulunuyor. Bu parayı köylere böldüğümüzde bir kilometre asfalt dahi yapamayız. Ancak stabilize yol yapabiliriz. Bu sorunları çözmemiz gerekiyor. Alternatif şans kaynakları var. Bunlardan biri ise borçlanma. Bunda da en uygun olarak İller Bankası oluyor.

il genel meclis toplantı (3)

Diğer finans kurumlarından borçlanmanın daha değişik şartları var. Bir önceki yıl bütçe gelirlerinin %10’unu geçmediği zaman borçlanma yapabiliyoruz. Geçtiği zaman ise izin alınması gerekiyor.   Geçen yıl 100 milyon değerinde bir bütçe gelirimiz var. Bu toplam bütçe geliri. Bunun %10’unu hesapladığımızda bizin 10 milyon lira borçlanma imkânı var. Bunu İl Genel Meclisi kararı ile kullanmak istiyoruz. Bunun 8 milyon lirasını yola kullanmak istiyoruz. 2 milyon lirasını ise tarımsal hizmetlere ve arıtmaya kullanılmasını tavsiye ediyorum. Bu konuda taslak çalışma hazırlandı. Bu arada 1015 yılı bütçesinden 7-8 milyon lira yola ayrılmış bölümü var” dedi.

il genel meclis toplantı (2)

Şenol Kılıç, Ahmet Durmaz, Mehmet Geçmiş, Mustafa Suiçmez, Erdal Akgün, Enver Erkan, Erol Açık, Fedai Işık, Mehmet Özkök, konu hakkında görüşlerini açıkladılar.

 

 


 

 

 

 

 157 total views,  2 views today

Next Post

Etso Yönetimi Vergi Dairesi Başkanını Ziyaret Etti

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt , Meclis Başkanı Mehmet Eren , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir İriş , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan ,Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ray ve Genel Sekreter Nevzat Taşkın ile birlikte Edirne’ye yeni atanarak göreve başlayan Edirne Vergi Dairesi Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp