İl Genel Meclisi toplantısında komisyon raporları sunuldu

admin

İl Genel Meclisi toplantısı devam ediyor. Perşembe günü yapılan toplantıda raporlar okundu.  Toplantıda İl Envanter tabloları  Konusunda  Erdal Akgün  konuşmasında,  il köy yol ağı envanter tablolarının incelenmesi sonucunda;  Köy yolları listelerinin uygun olduğunu ifade etti.

İl Genel Meclisi toplantısında komisyon raporları sunuldu (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Halil İbrahim Bulak Gençlik ve Spor Komisyonu raporunu  ve Kırkpınar Yağlı güreşlerini masaya yatırdı.

Köyleri Hizmetler ve Or – köy Komisyonu Raporunu Şenol Kılıç ıslah amaçlı mera kiralama konusuna değinerek Edirne dışındaki şirketlerin Edirne’de mera kiralama taleplerinin olduğundan bahsetti.

İl Genel Meclisi toplantısında komisyon raporları sunuldu (2)

 

 

 

 

 

 

 

İdari ve Mali İşler komisyonu raporunu Necmi  Sınır gündeme getirerek kapanan belediyeler hakkında  bilgi vererek bu konuda takip yapılması konusuna değindi.

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Raporunu Fedai ışık açıkladı .İssizlik ve göç nedeniyle Edirne nüfusunun azaldığını söyledi.

CHP Gurup Başkanı Erdal Akgün,AK Parti Gurup Başkanı Recai Koçaşlı MHP Gurup Başkanı Ahmet Durmaz; yaptıkları açıklamada, Son yaşanan su baskınının  Edirne’ye verdiği zararların karşılanması gerektiğini belirterek; Edirne’de bir daha böyle bir felaketin  yaşanmaması dileklerini  sundular. Bu konuya  köklü çözüm bulunmasının kaçınılmaz olduğunu söylediler.

İl Genel Meclisi toplantısında komisyon raporları sunuldu (3)

 20 total views,  2 views today

Next Post

Dr. İlgen “kanserden korkma geç kalmaktan kork”

Radyo Su’da yayımlanan Edirne Gündeminde 4 Şubat Dünya Kanser günü gündeme getirildi. Edirne Ajans Haber Müdürü  Fikri Yalın’ın yönettiği programa konuşmacı olarak katılan  Dr. İpek İlgen, kanser ve önleyici tedbirler konusunda bilgi verdi. İlgen, önce dünya kanser günü hakkında açıklama yaparak konuşmasını şöyle sürdürdü; “ kanser dünyada ve ülkemizde sebebi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp