İl genel meclisi üyeleri bilgilendirildi

admin

İl Genel Meclisi üyelerinin talebi üzerine, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ tarafından Meclis üyelerine bilgi verildi.

il genel meclis üyeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

İl Genel Meclisi üyeleri Başkan Abdülaziz ÇIKIKÇI başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünün çalışmaları, hizmet verdiği alanlar, uygulanan projeler ve ilimizde gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında Meclis toplantı salonunda İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’tan bilgi aldı.

Çocuklar, yaşlılar, engelliler, kadınlar, muhtaçlar, şehit aileleri ve gazilere yönelik olarak uygulanan sosyal hizmetleri ve sosyal yardımlar hakkında bilgi veren ÖZBAŞ Edirne’nin nüfusuna göre Türkiye’nin en yaşlı illeri arasında bulunduğunu, çocuk suçluluğu, Yurt ve yuvaların kapatılarak çocuk evleri modeline geçiş,  evde bakım ücreti ödemeleri, koruyucu aile sistemi, koruyucu ailelere sağlanan imkânlar, sosyo-ekonomik ücret ödemeleri, engellilere sunulan hizmetler, kamusal alanların engellilere erişilebilir hale getirilmesi, aile eğitim programları, 6284 sayılı kadına yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili ilimizde gerçekleşen faaliyetler,  3713 sayılı terörle mücadele Kanunu kapsamında ilimizden yapılan istihdam başvuruları ve kamu kurumlarında işe başlayan şehit yakınları ve gaziler hakkında bilgiler verdi.

il genel meclis üyeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı

 

 

 

 

 

 

 

Mendil satan, sokakta dilenen veya avuç açan çocuklara para verilmemesini isteyen Özbaş  “- Onlara para vermek, onları sokağa bağımlı hale getirmektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak bizler sizlere ancak bir telefon mesafesi kadar uzağız.  Alo 183 aile, yaşlı, engelli, kadın ve çocuk hattını 24 saat ücretsiz olarak arayabilirsiniz” dedi.

Gerçekleştirilen sunumun ardından, İl Genel Meclisi Üyelerinin soruları cevaplandırıldı.

il genel meclis üyeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı (1)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Arslanzade firmasının modern üretim merkezi

Edirne’nin sesini ulusal ve uluslararası alanda duyuran Aslanzade Firması modern ve hijyenik üretim tesisleriyle halka hizmet veriyor. Edirne’de 15 mağazasında hizmet sunan Edirne’nin bademezmesi, Deva-i misk ve kavala kurabiyesini pazarlayan, yapılan tüm etkinliklerde Edirnenin tanıtımını ön planda tutan Aslanzade firma sahibi Arif Meriç Yaptığı açıklamada Edirne’nin kaybolmaya yüz tutan tarihi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp