İl Genel Meclisi Üyeleri’nden darbeye ortak tavır

admin

İl Genel Meclisi Üyeleri'nden darbeye ortak tavır (3)

 

 

 

 

 

 

İl Genel Meclisinin olağanüstü toplantısında 15 Temmuz günü yapılan Darbe girişimi tüm meclis üyelerinin onayı ile hazırlanan ortak bildiri ile kınandı. Buradaki toplantıya CHP İl Başkanı  Fevzi Pekcanlı, AK Parti İl Başkanı  İlyas Akmeşe, MHP İl Başkanı Hakan Özkan’da katılarak destek verdi.

İl Genel Meclisi Üyeleri'nden darbeye ortak tavır (4)

 

 

 

 

 

 

İl Genel Meclisi Olağanüstü toplantısı yoklamanın ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlandı. Daha sonra İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ortak bildiriyi okudu.  Geçmiş’in sunduğu ortak bildiride şu görüşlere yer verildi; “

Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi üyeleri adına Edirne İl Genel Meclisi Başkanlığı Bildirisi

İl Genel Meclisi Üyeleri'nden darbeye ortak tavır (2)

 

 

 

 

 

 

Edirne İl Genel Meclisi olarak ülkemiz tarihinde kara bir leke olarak gördüğümüz 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini şiddetle ve nefretlekınıyoruz. Bu ve benzeri girişimleri asla ve asla kabul etmiyoruz.

Dünde, bugünde, gelecekte de her türlü darbe girişiminin karşısında olmaya devam edeceğiz. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

İl Genel Meclisi Üyeleri'nden darbeye ortak tavır (1)

 

 

 

 

 

 

Hukukun üstünlüğü çerçevesinde demokrasinin ülkemizde tüm kurum ve kuruluşlarda yaşatılması, geleceğe taşınması hepimizin görevidir. Yüce milletimiz 15 Temmuz gecesinde Demokrasiye, özgürlüklere olan bağlılığını ve isteğini bir kez daha ortaya koymuştur.

İl Genel Meclisinde üç parti olarak farklı görüşlerimiz olsa da hepimiz tüm siyasi teşkilatlarımızla milli iradenin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen sahip çıkacağız.

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize milli iradeye Gazi Meclisine uzanacak her el karşısında seçilmişlerin ve halkın çelik iradesini karşılarında bulacaktır.

Edirne halkının ve onların temsilcisi olan İl Genel Meclisi üyelerimizin Demokrasiye olan inancı tamdır.Halkımız ne darbeye ne de Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerine kimsenin dokunmasına izin vermeyeceğini dost, düşman herkese göstermiştir.

Ayrıca demokrasinin vazgeçilmezi olan parlamentomuzu oluşturan tüm siyasi partilerimiz de milletten aldığı yetkiyi millet için kullanması gerektiği bilincinden taviz vermemiş halkımızdan aldığı güç ile demokrasi sınavından başarı ile geçmişlerdir.

Cumhuriyete ve demokrasiye bağlılık konusunda taviz vermeyeceğimizi herkesin görmesi ve bilmesi gerekmektedir. Bugün askeri darbe karşısında tepkisini gösteren milletimizin yarın da her türlü darbeye karşı aynı dimdik duruşunu sergileyeceğini görmek de geleceğe olan inancımızı bir kez daha güçlendirmiştir.

Halkın oyu ile seçilmiş bir hükümeti devirmenin meşru yolu sandıkta olur. F-16’lar ile olmaz. Ancak Silahlı Kuvvetler halkımızın göz bebeğidir.

Demokratik tepki sınırlarını aşan, ülkemize yakışmayan şiddet eylemlerinden uzak durulmasını vatanını seven Mehmetçiklerimize de sahip çıkılmasını halkımızdan rica ediyoruz.

Hain darbe girişimi sürecinde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize de başsağlığı diliyoruz. Gün Demokrasiye sahip çıkma günüdür.”

 91 total views,  2 views today

Next Post

Bu akşam Edirne’de demokrasi yürüyüşü yapılacak

            Edirne Valisi Günay Özdemir Valilik makamında bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,MHP İl Başkanı Hakan Özkan, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, EDOSOB Başkanı Emin İnağ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp