İl genel meclisi yılın ilk toplantısını yaptı

admin

5302 sayılı Özel İdare Kanunun 12. Maddesi uyarınca İl Genel Meclisinin 5 gün devam edecek 2015 yılı ocak ayı toplantısının ilki pazartesi günü yapıldı.

İl genel meclisi yılın ilk toplantısını yaptı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantının başlama öncesi konuşan Edirne İL Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı 2015 yılının huzur ve barış yılı olması dileklerini sundu.

İl genel meclisi yılın ilk toplantısını yaptı (3)

 

 

 

 

 

 

 

İlk toplantıda açılış ve yoklamanın ardından geçen ayın tutanak özeti okundu. Ruhsat ve denetim Müdürlüğünün 19 Aralık 2014 tarihli ve 14065 sayılı Medrese Alibey Camii’nin restorasyonu için kullanım hakkının Vakıflar Genel Müdürlüğüne devredilmesi konulu teklif görüşülerek kabul edildi.

İl genel meclisi yılın ilk toplantısını yaptı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Guruplar adına yapılacak konuşmalar öncesi söz alan CHP gurup Başkanı Erdal Akgün, 2014 yılının acı ve tatlı anılarıyla geride kaldığını 2015 yılının tüm insanlık adın sağlık mutluluk ve huzur getirmesi dileğini sundu. Madende yaşamını yitiren işçiye Allahtan rahmet diledi. Ülkede bu tür kazaların azalması temennisinde bulundu.

İl genel meclisi yılın ilk toplantısını yaptı (5)

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti gurubu adına konuşan Recai Koçaşlı da Edirne halkına ülkemize, İslam âlemine yeni yılın huzur ve barış getirmesi dilerken maden kazasında ölen işçiye rahmet diledi. Ailesine baş sağlığı temennisinde bulundu.

İl genel meclisi yılın ilk toplantısını yaptı (6)

 

 

 

 

 

 

 

MHP gurubu adına konuşan İl Genel meclis üyesi Ahmet Durmaz, yine yılın  ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesi dileklerinde bulunarak,  Uzunköprü’de yaşamını kaybeden maden işçisine de Allah’tan rahmet dileklerini iletti. Ayrıca mevlit kandilini de kutladı .

CHP Uzunköprü İl Genel meclis Üyesi Enver Erkan Türkiye’de son yıllarda artış gösteren iş kazalarına değinerek bu konuda alınan önlemlerin yeterli olmadığını can kayıplarının her geçen gün arttığına dikkat çekerek,  “ bu kazaların önlenmesi için gerekli önlemler bir an önce alınmalı. Bu arada işçiler de kazalara karşı eğitimden geçirilmeli. Ülkede taşeronluk sistemi sistemi böye devam ederse iş kazalarını önlemek mümkün değildir” dedi. Erkan yeni yılın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi dileklerini iletti.

İl genel meclisi yılın ilk toplantısını yaptı (2)

 

 

 

 

 222 total views,  2 views today

Next Post

İriş “En güzel borçlanan ülke olduk”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş,Edirne il teşkilatında, yılın ilk basın toplantısını yaptı. 2014 yılının değerlendirildiği basın toplantısında konuşan Mustafa İriş, ‘’Adil temeller üzerine kurulu bir dünyaiçin bütün gücümüzle çalışıyoruz’’dedi ve sözlerine şöyle devam etti; “2014 yılındaki gelişmeleri üç ana başlık altında değerlendirmek istiyorum. Ekonomimiz, Sosyal hayatımız, Dış politika […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp