İl Genel Meclisin Yeni Başkanı Mehmet Geçmiş oldu

admin

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimi ile İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen üyeler İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda toplanarak başkan ve kurul üyeleri seçimini gerçekleştirdi. İlk kez toplanan il Genel meclisi üyeleri yeni başkanını seçti.

Yapılan seçimde 17 oy alarak İl genel meclis üyesi başkanlığına Mehmet Geçmiş seçilirken rakibi, AK Parti grubu adına aday olan Mustafa Suiçmez ise 15 oy aldı.

Geçmiş yaptığı açıklamada; “İl genel meclis başkanı görevine tekrar seçilmemi sağlayan tüm İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkürler ederim.” Dedi.

Nisan 2016’da yapılan seçimde ilk kez Başkan olmuştu..

Edirne İl Genel Meclisinin 2016 Nisan ayının ilk toplantısında yapılan Meclis Başkanlığı seçiminde Çoğunlukta olan CHP Meclis üyeleri tek adayla, Mehmet Geçmiş ile seçime katılmış, Yapılan sayım sonunda Mehmet Geçmiş 18 oy alarak İl Genel Meclisinin yeni Başkanı olmuştu. Eski Başkan Abdülaziz Çıkıkçı aday olmamıştı.

MEHMET GEÇMİŞ KİMDİR?

Uzun yıllar siyasetin içerisinde bulunan Mehmet Geçmiş, CHP Edirne İl Teşkilatı’nda 4 dönem merkez ilçe yönetiminde başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. 4 dönem il başkan yardımcılığı. 1 dönem de ilçe sekreterliği yapan Geçmiş son 2 dönemdir de İl Genel Meclisi’nde CHP’yi temsilen görev yapıyor. Geçmiş mecliste son 3 yıldan bu yana da İl Genel Meclis Başkanı olarak görevinde bulunuyor.

 483 total views,  2 views today

Next Post

Fedai Canım; “Şimdi artık üretime odaklanmanın zamanı.”

Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım yaptığı açıklamada; “Şimdi artık üretime odaklanmanın zamanı. Türkiye’de Yerel seçimler yapıldı. Belediye Başkanlıkları seçildi. Mahalle muhtarlarımız seçildi. Önümüzde yaklaşık olarak 4,5 yıl gibi bir sürede seçim görülmüyor. Dolayısıyla bizim ilk önceliğimiz ekonomi ve üretim olması gerekir. Buna odaklanmalıyız. Üretim olmadan gelişim olmaz. Daha […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp