İl Genel Meclisi’nde elektrik kesintisi

admin

İl Genel Meclisi'nde elektrik kesintisi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantı saatinde İl Genel Meclisi toplantısının yapılacağı yerde elektriklerin kesilmesi nedeniyle toplantı gecikmeli olarak mum ışığında yapıldı.

İl Genel Meclisi'nde elektrik kesintisi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektrik kesintisi ile ilgili olarak açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, meclis toplantısını elektriklerin kesilmesi nedeniyle yarım saat geç başlamak zorunda kaldıklarını belirterek; “ Böyle programsız elektrik kesintisi nedeniyle geçen gün de TREDAŞ’ı eleştirmiştik. Bu kesintiler ne resmi kurumlara ne de başka yerlere bilgi verilmeden bu tür kesitliler yapılıyor. Bugün de yine habersiz olarak yapılan elektrik kesintisi sonucu toplantımızı yarım saat geç başlatmak zorunda kaldık. Elektrik idaresi TREDAŞ olarak özelleştirildi. Bu kurum yetkilileri kamusal görevlerini hatırlamak zorundalar. Böyle yaz sıcağında böyle elektrik kesintisi dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Bu konuda TREDAŞ’ı protesto ediyorum bir daha bu tür habersiz elektrik kesintilerinin olmamasını dilerim” dedi.

İl Genel Meclisi'nde elektrik kesintisi (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Konu hakkında konuşma yapan AK parti İl Genel Meclis Grup Başkanı Recai Koçaşlı, zaman zaman böyle elektrik kesintilerinin olduğunu bugün de kısa süreli de olsa elektriklerin kesildiğini belirterek; “ Elektriklerin kesilmesi nedeniyle arkadaşlar mum ışığında çalıştılar. Ben şahsen Elektrik idaresinin özelleştirilmesinden sonra elektrik kesintilerinin arttığı iddiasını doğru bulmuyorum. Bazı sebeplerden dolayı böyle elektrik kesintileri olabilir. Elektriklerin kesilmesi bizim çalışmalarımızı engellemez. İl genel meclisi çalışmalarımız devam ediyor.

İl Genel Meclisi'nde elektrik kesintisi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektrik kesintisi konusunda görüşünü açıklayan İl Genel Meclisi CHP üyesi Erdal Akgün, elektrik kesintisi nedeniyle il genel meclisinin çalışmalarına devam etmesi bu koruma bir tepkidir. Bu konuya dikkat çekmek için meclis üyelerimiz tepki göstermiştir. Bu bizim çalışmamızı olumsuz etkilemedi. Bu sadece kuruma karşı tepkidir. Bilindiği gibi her şeyimiz enerjiye dayalıdır. Bizim gibi kırsal kesimde yaşayanlar elektrik kesintilerini her mevsimde yaşıyoruz. Kış aylarında elektrik kesintilerini anlıyoruz. Kar yağışı, fırtına elektrik kesintisine neden olabilir. Fakat böyle aylarda da elektriklerin sık sık kesilmesi bizim teknolojiye ayak uyduramadığımızı gösteriyor. Bizim hala yüzümüzü batıya dönememenin göstergesidir. Elektrikler yakın komşularımız Yunanistan, Bulgaristan’da bizdeki gibi sık sık kesilmeyip bizde kesiliyorsa, burada çözümlenmesi gereken problem var demektir.

 

 90 total views,  2 views today

Next Post

BİRCAN: Ne darbe ne dikta

                    Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan partisinin düzenlediği İzmir Gündoğdu Cumhuriyet ve Demokrasi mitingini değerlendirerek, “Yüz binlerce Atatürkçü Gündoğdu Meydanında ne darbe ne dikta diye tek yürek oldu” dedi. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP’nin Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingine katılarak yüz binlerce vatansever ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp