İl Genel Meclisi’nden Huzurevi Sakinlerine Kahvaltı

admin

İl Genel Meclisi Üyeleri Huzurevi sakinleri ile kahvaltıda bir araya geldi.  Lalezar’da yapılan kahvaltılı toplantıya, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, Belediye Başkan yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, MHP Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Genel Meclisi Başkan ve üyeleri, Edirne’de bulunan Yaşlıları Koruma ve İhtiyaçlarını Karşılama Derneği Başkanı Hacer Aydın Özeke, huzurevi yönetici ve sakinleri katıldı.

il genel meclis huzurevi sakinlerine kahvaltı (3)

Toplantıda söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı böyle bir toplantıya katılmaktan mutlu olduklarını, belirtti.

il genel meclis huzurevi sakinlerine kahvaltı (1)

BU TÜR TOPLANTILAR GELENEKSEL HALE GELMELİ

Çıkıkçı daha fazla konuşmayacağını belirterek sözü kısa sürede büyük işler yaptığını söylediği, Edirne Valisi Şahin’e devretti. Vali Şahin konuşmasında şunları kaydetti; “Böyle toplantılar geleneksel hale getirilmeli. Benim gibi ak saçlılarla birlikte böyle her yıl bir araya gelelim diyorum. Hepimiz mutlaka yaşlılığı tadacağız. Önemli olan bu yaşları huzurlu bir şekilde geçirmektir. Darlığa düşmeden üzüntüye kapılmadan bunu gerçekleştirmektir. Dünyada insanlar fanidir. Şair” Karamsarlık canım ömre zarardır her yaşın başka bir lezzeti vardır”  demiş. Mevlana insanların ümitsizliğe düşmemesi gerektiğini söylemiştir. Ben Huzurevi sakinlerimizle 4. Kez bir araya gelip yemek yiyorum. Bu birlikteliğin daha da artması lazım. Dört duvar arasında kalan insanların sıkıntıları artar. Huzurevinde kalan insanlarımız birileri ile konuşmak dertleşmek ister.  Huzurevi sakinlerimize değer vermeliyiz ki, biz de aynı duruma düştüğümüzde bize de değer verilsin. Bu dünyada ne yaparsan onu görürsün,” dedi.

il genel meclis huzurevi sakinlerine kahvaltı (2)

ÜLKEDE SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI GENİŞLİYOR 

Şahin, Türkiye Cumhuriyetinin bir sosyal hukuk devleti olduğunu kaydederek, “ Sosyal devlet olmak kolay değil. Bu 1961 ve 1980 yasası ile gelen hükümlerle sağlandı. Günümüzde sosyal devlet anlayışı daha da ileri gidiyor. Bugün İngiltere’de insanların ortalama ömrü 75-80’e yaklaştı. Devlet gelirinin yarına yakınını yaşlılara harcıyor. Bizim bu konuma varmamız için daha zamana gerek var. Şu anda gidiş iyi. Huzurevi sakinleri için personelimiz elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu konuda personelimizi kutluyorum. İnsan yaşlandıkça arzuları bitmez. Yaşlılar her şeyden nem kapar. Bu insanların yaratılışında vardır. Yaşlılarımız anlayışlı olursa hizmetler daha rahat olur. Arkadaşlarımıza uzun ömürler diliyorum” dedi.

il genel meclis huzurevi sakinlerine kahvaltı (4)

il genel meclis huzurevi sakinlerine kahvaltı

 

 

 

 93 total views,  2 views today

Next Post

Giyik “Kural İhlalinde Şoförlerimiz Cezalandırılıyor”

Serhad Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, midibüslerinde şoförler ve yolcular arasında yaşanan sıkıntılar VE tartışmalar ve şoförlerin trafik kuralı ihlallerinin cezasız kalmadığını, son bir yıl içerisinde yüze yakın şoföre çeşitli cezalar uyguladıklarını belirtti. Serhad Birlik (ETUS) Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, yaptığı açıklamada midibüslerinde şoförler ve yolcular arasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp